BJCP Ev Birası Yarışmasında Derece Alan Reçeteler

Merhaba Arkadaşlar,

Yarışmada Trappist Ale kategorisinde 1. ve Best of Show da 2. olan biramın reçetesini paylaşıyorum.

Ekran görüntüsü almak kolayıma geldi

NOT: Reçetede ilk fermantasyon sıcaklığı 24 °C yazıyor ama 20-21 °C’de başlamalı ve günde 1-2 derece olacak şekilde yükselmeli.

23 Beğeni

Konu başlığı “Reçeteler” diye bitse, dereceye giren herkesin reçetesi burada olsa fln ne güzel olu :slight_smile:

5 Beğeni

Reçeteyi satan arkadaşlar varmış :roll_eyes:

3 Beğeni

Peki alan var mıymış? :thinking:

4 Beğeni

Özelden yolla sen abi :blush:

2 Beğeni

Hacker-pschorr ile temas halindeler :slight_smile:
birayı yollasam @FAtE ?

3 Beğeni

Elinize sağlık gerçekten çok başarılı bir biraydı. Belgian kategorisindeki biraların çoğu oldukça başarılıydı. Karar vermek pek kolay olmadı yani.

6 Beğeni

Benim 2. olan Kölsch reçetem burada
3. olan esb reçetem burada

12 Beğeni

Ben de reçetemi paylaşayım madem…

image

image

Ronnefeldt Rooibos + Vanilya çayı
Ronnefeldt Meyve Çayı

Madalyamı isterim!

18 Beğeni

Bu bira benim aşağıda mahzende duruyordu. Biraz beklesin olgunlaşsın içeyim diyordum ama vakti gelmiş sanırım dereceye de girdiğine göre. Ha bu arada “gıda beklemez” diye her kim demişse helal olsun bilge insanmış!

8 Beğeni

Yüzüme genişçe bir gülümseme yayılmadı desem yalan olur.

6 Beğeni

White Stout
Experimental kategori 1.si

OG:1.074
FG:1.019
ABV:%7.22
IBU:28

4500 gr Pale Malt
500 gr Smoked Malt
750 gr Carapils Malt
800 gr Yulaf
1000 gr Arpa
34 lt su
2 lt maden suyu
4 gr Gypsum
5 gr Irısh Moss(15 dakika)
10 gr Nugget (60 dakika)
10 gr Nugget(30 dakika)
10 gr Nugget (15 dakika)
10 gr Nugget(5 dakika)
10 gr Nugget (0 dakika)

500 gr Brezilya Kahve çekirdeği(3 gün dryhop)

500 gr Carafa-I (3 gün dryhop)
100 gr Kakao çekirdeği(200ml votkada 1 ay bekletildi)(son 3 gün dryhop yapılırken eklendi)

1adet çubuk vanilya(150 ml votkada 1 ay bekletildi)(son 3 gün dryhop yapılırken eklendi)

1000 gr Maltodekstrin
Danstar Nothingham Ale Maya

19 Beğeni

“2. BJCP Ev Bi̇rası Yarışması (5 Hazi̇ran 2021)” başlığındaki pek çok tebrikten sonra bir de ben tebrik edip kalabalık etmeyeyim diye düşünmüştüm. Ama bu başlıkla birlikte gerçekten her birinizi tebrik etmek istiyorum. O kadar emek ile hazırladığınız, malzemelerini temin ettiğiniz, kaynattığınız, şişelediğiniz ve beklettiğiniz ödüllü biralarınızın reçetelerini burada paylaşıyorsunuz (bir kısmı çok önceden zaten ilgili başlıklarda vardı tabii). Bence ev biracılığını ve forumu keyifli kılan asıl şeyler de bunlar. Ödül alan almayan, paylaşan paylaşmayan hepinizin ellerine sağlık. Baktıkça öğreniyoruz. Tebrikler.

13 Beğeni

Bunlar da benim reçeteler.

17 Beğeni

SarıBaltanın reçetesi

13 Beğeni

Bence seni saymazsak; baş aktör WLP 530 :wink:. Sayende bende de var artık. Eline emeğine sağlık @Sehirkackini . Deneme imkanım olduğu için şanslıyım.Çok güzel bir biraydı

2 Beğeni

Benim 2. olan IPA da burada. Apa olarak yola çıkmıştım gerçi ama sonuç IPA oldu :blush:

15 Beğeni

Afiyet olsun! Senden efsanevi bir abbey bekliyorum @taxym.

1 Beğeni

işte feraset, işte fazilet, işte adam gibi adamlık.
başa sabitlenmelik konu oldu resmen.

6 Beğeni

IPA ve Pale Ale kategorilerinde 3.lük alan bira reçeteleri de benden :grin:
herkesin ellerine sağlık :beers:

16 Beğeni