Biraz Da Ruhumuza // Günün Yabancı Dizisi

Herkese merhaba. Öncelikle forumda ilk konumu açtım. Ben yaptığım biraları, aynı anda takip ettiğim 10’dan fazla yabancı dizileri izleyerek tüketmeye bayılıyorum. Bu başlık altında izlediğimiz dizileri ve detaylarını spoiler vermemeye gayret ederek paylaşmak güzel olur diye düşündüm. Dizileri paylaşmadan önce bu dizlerin bölümlerinin ne zaman çıkacağını, izledikten sonra puan verdiğiniz ve hangi dizinin kaçıncı bölümünde kaldığınızı kolaylıkla takip edebileceğiniz bir sistem var; Tv time .Bu sistemin Android ve İOS aplikasyonları da mevcut. Tavsiye ederim.

5 Likes

İzlediklerim:

Breaking Bad
Person Of Interest
Narcos
El Chapo
Queen Of the South
The Last Man On Earth
American Gods
Altered Carbon
Billions
Mr. Mercedes
Mr. Robot
Gotham
The Blacklist
The Blacklist Redemption
La Casa De Papel
Lucifer
Fringe
Fargo
True Detective
Better Call Saul
House Of Cards
Ozark
Homeland
Mr. Robot
Shut Eye
Suits
Narcos:Mexico

Boş zamanda baktıklarım:

The Mechanism
Timeless
Counterpart
Goliath
Sons Of Anarchy
Game Of Thrones
Westworld

Başlamak istediklerim:

Bosch
Genius
Ray Donovan
Midhunter
Power
Empire (2015)
The Magicians
The Handmaid’s Tale

5 Likes

Türkiye’deki tiskinç halini boş verin ve bir tek dakikanızı boşa harcamayın. BBC’de yayınlanan ve profesyonel aşçıların yarıştığı versiyonu izleyin…

Çok sakin geliyorsa Bay Gordon Ramsay versiyonu da hoşunuza gidebilir.

Yutubunda var ikisi de…

3 Likes

Bi de Masterchef junior vardır ki 8 yaşındaki çocukların nasıl bıçak salladığını ve neler pişirdiğini görünce ağzımız açık kalır…

5 Likes

İlk başta doktor bu ne tepkisi versem de bir sezon seyrettim, çok güzeldi. Küfredemeyen bir Gordon amca ilginç gelmişti bana.

1 Like

Hala öldüğüne inanamadığım Anthony Bourdain’in No reservations, Parts unknown serileri… Yeme, içme, gezme, muhabbet…

3 Likes

Hepsini birden mi takip ediyorsun yoksa izleyip bitirdiklerin mi? Listede ki dizilerden bir kaçını bitirdim, en son la casa de papel bitirdim özelikle ikinci sezon çok heyecanlı ve tabi breking bad acayip bir şey ikinci kez izleyeceğim bir dizi şimdi boşa düştüm aklımda vikingler var veya narcos olabilir

1 Like

Prision Break’in listede olmaması ilginç.

2 Likes

@Cukurova o listede halen yeni bölümleri çıkan diziler var onları izliyorum tabi ama biten dizileri de bitirdim.Yani o listedekilerin tamamı şu ana kadar son bölümleri dahil izledim.
@BlackRoad aynen 24,Lost gibi çok popüler olan dizileri bazen etrafımdakiler çok anlatınca sıkılıp inadına izlemiyorum. Buna Game Of Tro es da dahil, ittir kaktıt 3 sezondayım pnda da mesela…

O zaman size çok popüler olmayan ama taş gibi bir kaç dizi daha tavsiye edeyim listenizde olmayan .

Unsere mütter, unsere väter
The man in the high castle
Deutschland 83
The Pasifik

Tabii ben ww2 konulu film dizi manyağı olduğumdan uyar uymaz bilemiyorum :roll_eyes::grin:

1 Like

Evvvvet işte beklediğim tavsiyeler böyle. Teşekkürler araştırıcam…

1 Like

@Cukurova Breaking Bad bence tartışılmaz güzellikte bir dizi. Ben 3 sefer bitirdim ve size tavsiyem Better Call Saul. Breaking Bad’in başlangıcına şahit olacaksınız…

1 Like

Evet kesinlikle izleme listemde, aynı mekanları farklı bir açıdan görmek bile güzel olacak hemen tüketmek istemiyorum, game of throns için bende uzun süre direndim bir ara kalitesiz altyapı nedeniyle bıraktım sonra digitürk alınca en başından başladım ve konunun içine gömüldüm müthiş bir prodüksiyon şaşalı bir dizi ve şimdiden efsane oldu diyebiliriz herhalde final sezonuna yetişin bence, benim tavsiye edebileceğim son zamanlarda izlediğim ve beni şaşırtan sense8, izlemediyseniz tavsiye ederim

1 Like

Tavsiyeleri araştırıyorum ama Game Of Thronesun 3. sezonunda yoruldum. Belki dediğiniz gibi yeniden başlamak, ara vermeden ilerlemek keyfi arttırabilir.

Benim bir ilkokul arkadaşım Albuquerque’de yaşıyor ve ben de iki kez bitirdim Breaking Bad’i ama bir türlü Saul’e sardıramadım. Game of Thrones da çok ağır aksak gitti, son sezonu bir türlü bitiremedim.

Bilimkurgu seviyorsanız Star Trek - Voyager tavsiye.

1 Like

Game of thrones benim hayatında izlediğim en güzel şey
Breaking bed 2
Shameless şidetle tavsiye
Trıe dedective ise Leonard Cohen müzikleriyle ve dizilerde oynatılabileceğine inanamayacağınız oyuncularla dolu,özellikle ilk sezonu çok güzel bir dizi
Bu arada Rome da fena değil
Spartaküs keza
Başlayıp sıkıldığım prison break, 24,sense 8 gibi diziler de var tabi
Normalde buraya Lost u da yazardım ama sonunu getiremediler,oysa muhteşem bir kaç sezon çakmıştı bizi ekran başına

3 Likes

The haunting of hill house, listeye ekleyebilirsiniz

3 Likes

Çok güzel olduğunu duydum, listemde.

Korku olunca tırsıyorum izlemeye :scream:

2 Likes

Gölgemden bile korkan ben bile izlerken, bir kaç sahnesi dışında korkmadım. Diziyi etkileyeci yapan kısmı karakterleri, barındırdığı dram, sinematografisi bence. Şans verin derim :wink:

3 Likes