Birayı fıçılama ve karbonizasyon

Birayı fıçılama ve karbonizasyon ile ilgili deneyim ve teknikleri paylaşmak amacı ile başlığı açmaktayım Önce benim yaptığımı anlatayım sonra sizlerin deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ederim.

Fermantasyon bittikten sonra fıçıyı santinize edip sonra da gazı bağlayıp fıçıya co2 basıyorum . Amaç fıçıya birayı basarken oksijenle temasını minimuma indirmek. Sonrasında fermantasyon kovasının çeşmesine bir hortum takıp fıçıya birayı doldurmaya başlıyorum gaz girişi hizasına kadar bira dolunca hortumu çıkarıp kapağı takıyorum. Daha sonra ki burası önemli gazı bağladıktan sonra gazı kısa süreliğine açıp tahliye yapıyorum , bu işlem 10 defa tekrarlanıyor ki fıçı içindeki oksijeni tamamen tahliye olsun.
Bundan sonra gazlanma aşaması geliyor . bunun için bir kaç yol önerdiler , bira sıcak iken gazlandıralacak ise 30 psi basınç ile gazlandırılıyor yok soğutup gazlandıracaksanız soğuttuktan sonra 19-20 psi basınçta 3 gün bekletip 15-16 psi basınca indiriyorsunuz ve sonunda da afiyetle içiyorsunuz.

2 Likes

forumun ihtiyacı bir başlık. Fıçı acemisi olarak bir ekleme de ben yapayım; sakın fıçı içindeki gaz çubuğu hizasını geçene kadar bira doldurmayın yoksa gaz bastığınız hortumdan geriye bira gelebilir.

1 Like

yukarıda yazımda bahsetmiştim aslında dolapta olduğundan ama onemli değil :smiley: pilsnerci olduğumu düşündüğümden artık pilsnerden başka kit denemiyorum hatta hiç kit denemiyorum desem yeridir en azından bir süreliğine farklı kit denemeyi düşünmüyorum, pilsner dışındaki biralar benim pek damağıma uygun değil gibiler :smiley: bu yüzden bir buzdolabı edinip muntons pilsneri w3470 ile 10-12 derecede 15 gün fermente edip, 18 derecede 3 gün diasetil rest uyguladıktan sonra, 2. fermentasyona baska bir kovada 15-20 gün daha aynı 10-12 derecede devam ediyorum. Fıçılama yapacağım zaman, fıçılamadan 2 gün önce buzdolabını 2 dereceye çekiyorum ki co2 basılacak biranın soğuk olması daha sağlıklı oluyormuş, bu şekilde 2 gün de soğuduktan sonra fıçıya aktarıyorum. Daha önce şişeleme yaparken 2. fermentasyonu kullanmıyordum ama fıçıdan dolayı artık bu şekilde uygulayacağım. Fıçıda hiç tortu kalmasın ve bulanıklık olmasın diye 2. fermentasyon kaçınılmaz oluyor haliyle. :smiley: Tabi yukarıdaki deney bir istisna, 60 küsur günü bir yere bırakırsak yine izlediğim süreç aynı. Fıçı bira konusunda sizin veya forumdan başka arkadaşlarımızın tavsiyeleri varsa dikkatle dinlerim zira şuanlık bir fıçı bira acemisiyim :smiley:

2 Likes

Fıçılama yapmadım hiç yani bu konuda bir çoğumuzdan tecrübelisiniz😀,gazlanmada problem yaşayanlar oluyordu neye bağlı olduğunu bilmiyorum, o problem aşıldıysa aslında en güzeli,tek sorun çabuk tüketilmesi gerekiyormuş diye aklımda kalmış

gazlanmada problemler yaşayanlardan kastınız sanırım malum sitede satılan fıçılar ile yapılan fıçılama işleminden bahsediyorsunuz yanlış anlamadıysam; çünkü cornelius fıçılarda gazlanma problemi duymadım daha önce, umarım öyle sorun yaşamam :smiley: Ben 19lt cornelius fıçıları kullanıyorum ilaveten co2 tüpü ile gazlıyorum dolayısıyla şekere ihtiyacımız olmuyor. Ama cornelius fıçılarda da çabuk tüketilmesi gerekiyor ortalama 1-2 ay içinde tüketilmeli diye biliyorum; ama benim fıçılamadaki asıl amacım birayı şişeden içmek çünkü hem yaşadığım yer dolayısıyla hem de arkadaş ortamı dolayısıyla pek bardak taşıma işi olmuyor, bu arada trakyada yaşıyorum :smiley: Karşıt basınç doldurucu ile fıçıda 3-5 günde gazladığım birayı direk şişelere doldurup içmeyi planlıyorum. Aslında fıçı benim için bi geçiş süreci gibi bir şey oldu. Tabi çok ekstra bir durum olmazsa, en fazla gazlanana kadar ki süre fıçıda durur diye düşünüyorum.

1 Like

Tavsiyem hele ki fıçılama yapacaksanız 2. fermantasyona asla almayın (Şişeleme içinde tavsiye etmem) . Zira biranız fazla miktarda oksijene maruz kalır okside olur. Ben direk musluk kısmına hortum takıp oradan fıçıya basıyorum kesinlikle tortu sıkıntısı yaşamıyorum . Hatta bazı arkadaşlarım döngü şeklinde yapıyorlar oksijenle sıfır temas oluyor.

1 Like

Düzgün şekilde fıçılama yaparsanız gazlandıktan sonra en az altı ay sorun yaşamadan biranızı tüketebilirsiniz.fıçıdan şişelediğiniz biraları da çok çabuk tüketmeniz gerekli bu sistem yıllandırmaya uygun değil.

1 Like

merhaba, tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. 2. fermantasyona berraklıktan dolayı aldım, fıçının dibine tortu oturmaması için aslında ben de sizin gibi hem fıçılarken hem de 2. fermentasyona alırken hortumu kova musluguna takıpta aktarma yapıyorum. Hem aktarma sifonunun pahalı olmasından hem de sifona oranla daha az oksijen teması olduğundan dolayı daha mantıklı. Döngü şeklinde dediğiniz olayını yabancı videolarda gordum, fermente edilen tankın ağzına takılan kauçuk bi aparat ile co2 basıp biranın fıçıya aktarılmasını sağlıyorlar, güzel bir yöntem; ancak o kauçuk aparatı bulamadım bir türlü. Bir de gazlanan birayı tekrar gaza bağlı şekilde mi bekletiyorsunuz, bekletme olayı nasıl oluyor fıçı da ?

genelde bağlı olarak 16 psi de bekletiyorum uzun zaman kullanmayacak isem gaz ve sıvı konnentörlerini çıkarıyorum . servis sırasında köpüklenme olursa basıncı 10-11 psi a indiriyorum , tabi burada bira hatlarının uzunluğu da önemli çeşitli etkenlere göre hesaplansa da ben ortalama 3 metre yapıyorum ki aşırı köpüklenme olmasın.

2 Likes

benim hortumlar 2,5 metre ikisi de. ama duruma göre 1 metreye bile düşürsem olur, sorun olmaz. Kullandığınız hortumlar ne hortumu ? Şuan kullandığım geçici süreliğine mecburiyetten kullanmak zorunda kaldım gıdaya uygun bi hortum olduğunu sanmıyorum şeffaf basit bi sert hortum sorun olur mu acaba? Bir de bu hortumu tabi ki geçici süre kullanıcam hatta bugün gazlanmanın 3. günü henüz kontrol etmedim ama artık gazlanmıştır sanırım, bu günden sonra kullanmıyacağım, su arıtma hortumu kullanmayı dusunuyorum. Polietilenden olup gıdaya uygunlugundan dolayı sorun olmaz sanırım su arıtma hortumları.
Bir de karşıt basınç doldurucu, counter pressure bottle filler kullanıyorsunuz sanırım. Ben de yaptım aynı aletten ama henüz kullanmadım, aletin verimi nasıl oluyor yani iyi çalışıyor mu, birayı gazlı bir şekilde iyi aktarıyor mu?
Biraz fazla soru sordum kusura bakmayın :smiley:

Su arıtma hortumları 1/4 inç oluyomuş, ben 3/16 kullanmanızı tavsiye ederim basıncı daha rahat dengeleyebilmek için. Ben türkiyede bulamadım amazondan sipariş verdim mecburen. Fıçılarım yeni geldi daha başlayamadım ama yıllardır argesini yapıyorum bu işin.

Şişeleme için ben şişe karbonizasyon kapağı kullanmayı düşünüyorum şimdilik ama counter pressure fillerlar da 3-4 psi basınçta iyi sonuç veriyor gördüğüm kadarıyla.

1 Like

merhaba, su arıtma hortumları 2 çeşit; biri sizin dediğiniz gibi 1/4 6mm dış çap 4mm iç çap olanı var, diğeri endüstriyel kullanım amaçlı direk akış kısmında kullanılan 3/8 10mm dış çap 6mm iç çaplık hortumlar. Ben 3/8’i kayseriden bi firmadan buldum isterseniz size de numaralarını verebilirim metresi 4,5tl, hepsi burada üzerinden ilan açıyorlar. Dediğiniz gibi civar esnafta bulunması zor bir malzeme çünkü su arıtma işi yapanların çoğu ev tipi küçük sistemler ile ilgilenen esnaflar.
Ben de yıllardır olmasa da 4-5 aydır bilgi topluyordum özellikle 3 kafadar’ın videoları çok yardımcı oldu. Şişe karbonizasyon kapağı pet şişe için ideal ama hiç pet şişem yok aksine fazlasıyla cam şişe dolu dolabım :smiley: 3 kafadar counter fillerları 2 bar basınçta kullanıyorlar. Bazıları 2 barda şişe patlar korkusuyla kullanmak istemiyorlar bakalım deneyip sonucu göreceğiz :smiley:

https://www.amazon.com/Kuriya.../dp/B00FTANSE6/ref=sr_1_1 benim kullandığım bu ama su arıtma hortumu kullan arkadaşlarda var.

1 Like

Benim de cam şişem dolu ama kısa sürede tüketilecekse herhangi bir pet şişe kullanılabilir. 2.5 litrelik kola şişesini doldurup kullanan arkadaşım var ama gün içinde tüketmek için.

3/8 iyice kalın olur tahminimce, ben de @BeerMan’in koyduğu hortumdan sipariş ettim bekliyorum. Metresi 8-9 liraya geliyo bunun da kargoyla birlikte.

Fıçılarım pin lock olduğu için ball lock bağlantı da edinmem gerek şuan için pet şişe olayı beni biraz uğraştırır ama ilerleyen zamanda deneyebileceğim bir şey. Aslında gün içinde ya da birkaç saat içinde tüketilcekse ben de fıçıdan direk cam şişelere doldurup kapatıp götüreceğim yerde içmeyi düşündüm. Sonuçta ticari bira içtiğimizde de şişeyi açıp hemen bitirmiyoruz bir süre açık kalıyor ve açık kalan zamanda illaki bira ısınıyor co2 çözünüp çıkıyor veya hiç ısınmasa bile co2 yine sıvıdan çözünüp çıkıcak basınç altında bulunmadığı için, bence de kısa sürede tüketim için direk şişeye koyup içmek mantıklı gibi.

Şu şekilde bağlantısı ile satılanlar da mevcut denemek isterseniz.

2 Likes

teşekkür ederim, bu şekilde birlikte satılanı görmemiştim iyi oldu, çok pahalı bir şey de değilmiş. En iyisi pet şişe toplamaya başlıyım şimdiden :smiley:

1 Like

Bu hortumlar hirdavatcilarda su terazisi hortumu olarak satılmakta, çok kaliteli olanları da var vasat olanları da. Metresi 50 kuruştan, 5 liraya kadar çeşit çeşit kalite kalite.

3 Likes

Terazi hortumları gıdaya uygun mudur bilmiyorum ama genelde bizim gibi ev biracıları tarafından kullanılan hortumlar gıdaya uygun oluyor, gıdaya uygun hortumlar ise genel olarak polietilenden elde ediliyor tabi kendi içlerinde değişiyor, mesela alçak yoğunluk denilen ldpe kısaltmasıyla su arıtma hortumlarında kullanılan bi malzeme çeşidi var. Bazı hortum satılan yerlerde gıda uyumlu hortum bulunabiliyor tabi. Benim su arıtma hortumlarını tercih etmemdeki neden, quick bağlantı kullanabilmek için sert hortumlar nispeten daha iyi oluyor ve bu bağlantılar çok kolaylık sağlıyor. Fıçıbira’da gıdaya uygun hortumlar var; ama hem metresi çok pahalı hem de yumuşak hortumlar, quick bağlantı için zor oluyor dolayısıyla. Mesela acele olduğu için yukarıda yazdığım gibi basit bi şeffaf hortum kullandım gazlanmada, büyük ihtimalle de gıdaya uygun olmayan bir hortum. 3 gün geçti, şuan gazlanmanın olduğunu düşünüyorum ancak akşama müsait olacağım için, akşam kontrol edip gelişmeleri yazıcam mutlaka :smiley:

1 Like

Evet arkadaşlar 60 küsur gün hatta 70 bile olmuş olabilir şuana kadar, kovada beklettiğim ve 3 gündür de co2 ile gazladığım biramı paylaşıyorum. Sonuç olarak tadı beni gayet memnun etti, muntons pilsneri ilk kez w3470 ile yapmıştım aslında w3470 birçok birada ve pilsnerde kullandım ama muntons pilsnerde kullanmak için fırsatım olmamıştı. Şuan gazlanmanın 3. gününde ama gazlanma fotograftan da anlaşılacağı üzeri biraz az bir durumda, birkaç gün daha gazlanmaya bıraktım. 2-3 gün sonra tekrar deneyeceğim.

6 Likes