Biramarket Kashmir Wheat

Tekrardan merhabalar. Biramarket’te Kashmir Wheaty Set olarak şerbetçi otsuz buğday malt özü ile satılan kitten aldığım sonuçları göstermek için bu başlığı açtım.

Daha önce @ogundemir Yerli Bira Kitleri başlığında aldığı sonucu paylaşmış:

Yerli Bira Kitleri Gönderisinden tartışılmaya devam ediliyor:

1042 başlangıç yoğunluğu 1008’de biten bir fermantasyon oldu. Kovada iki hafta bekledi. İki hafta da şişede bekledi. 18 derece gibi başlattığım fermantasyonu kademeli olarak en sonunda oda sıcaklığına bıraktım. Fermantasyon 23-24 derece civarında gezdi çoğunlukla. Dolayısıyla karanfil notalarına ulaşamadım. Ancak muz notalarını yakalayabildim.

Gazlandırma için 500 ml şişede 2x 750/360 kesme şeker, 330 ml şişede ise 1 tane 750/360 kesme şeker kullandım. Üç kişiye ikram etme şansım oldu. Beğendiklerini ifade ettiler.

Kalıcı köpüklü kolay içimli bir bira oldu. Yıllar önce içtiğim Erdinger’in rengi aşağıdaki sonuçlardan daha açıktı sanki :thinking:

İki hafta sonunda açılan şişe:

Bu da arkadaşımın üçüncü haftada açtığı şişe:

Bunlar da yolda yamulmuş patlamasına ramak kalmış kitler:

9 Beğeni

Ben de hakkında çok fazla bilgi edinemeden geçen hafta kurdum bu kiti. endişelerim vardı. Fotoğraflarınızı ve yazınızı görünce rahatladım. Ek olarak portakal ve kişniş kuru demleme yapmayı planlıyorum.

2 Beğeni

Endişelenecek bir durum yok. Şu ana kadar beğenmeyen çıkmadı. Sonuçlarınızı bekliyorum ben de. Bakalım istikrarlı bir ürün mü?

1 Beğeni

portakal ve kişnişi kaç gün bekleteceksiniz kovada , sonuçları paylaşırsanız sevirim.

Dün akşam koydum, hatta koymadan önce 5 litrelik bir kısmını ayırdım pet şişeye kitin sade halini de görmek için. cumartesi şişelemeyi planlıyorum. 5 gün olacak yani toplam portakal ve kişniş.