Bira yaptığınızı duyan insanların ilk tepkisi 😁

Bu hepimizin başına gelmiştir gerçekten çok komik durumlar yaşanabiliyor.

Benim en çok karşılaştıklarım.

• Kör olursun bak !
  • Kapağını nasıl kapatıyorsun?
  • Alkolü nasıl ekliyorsun?
  • Satıyormusun ?
6 Beğeni

Kapak olayına gerçekten çok takılıyorlar, bütün işlemleri çözdün, zor olan bir kapaktı sanki

6 Beğeni

@Fentalisufle aynı soruyu sormuştu mesela :joy::joy::joy:

Nasıl saklayacağımı merak ettim yahu :joy: @wildtrak

1 Beğeni

Artık eski tadı kalmadı ya :smiley: heee bizim eniştenin oğlu da yapıyormuş moduna girmeye başladı insanlar :smiley:

5 Beğeni

Kapak sorusu gerçekten çok komik benim de en çok duyduklarımda başı çekiyor. Herşeyi anladın çözdün kapağı nasıl kapattığımı soruyosun…

Hazır alkolle mi yapılıyor alkolünü marketten mi alıyosunuz? (Vee kimyaya giriş)

Zor mu? (Kime göre neye göre…)

2 Beğeni

Ama evet ya :smiley: “nasıl kapatıyorsun şişeleri” :smiley: gözleri parlıyor sorarken :smiley: Bu eşyaları sarmaladıkları baloncuklu naylonlar varya, şişe kapatsalar sanki onları patlatırcasına haz alacaklarmış gibi bakıyorlar :smiley:

1 Beğeni

Bir daha kapak sorusunu soran olursa 10.000 $lık makinesi var. 100 kişi birleştik 1 tane aldık, şişeleri götürüyoruz makinenin olduğu yere, orada kapatıyoruz diyeceğim :slight_smile:

3 Beğeni

sanki sizler bu işe başlarken merak etmediniz kapağın nasıl kapatıldığını :grin:

Ben hiç etmedim valla, neticede hank schrader’in askerleriyiz :smiley:

Schraderbrau biralarıyla :grin:

11 Beğeni

O değil de benim yaşadığım yerde arpa aldığım bir zahireci var. Her alışverişimde “abi sen bu arpaları neden alıyorsun” diye soruyor. Her soruşunda at beslediğimi söylüyorum. En son “yulaf da vereyim” dedi. Yok bendeki midilli yulaf yemiyor dedim. Artık sormuyor.

11 Beğeni

“1000 denesi 40 gr gelmezse bizim midilli yemiyor” de bir de :slight_smile:

5 Beğeni

Mini Öykü: Arpa

Arpa aldığım zahireci arpayı incelediğimi görünce gülerek sordu;

• Nesini inceliyorsun abi alt tarafı arpa işte sen ne yapıyorsun ki bundan?
    -Bira
    -Bira? (İnanmaz gözlerle ve biraz da merakla)
    -Evet bira yapıyorum.
    -Bundan bira yapılır mı yav ehehehe. (çirkin itici bir gülme), nasıl yapıyorsun?
    -Belirli bir oranda çimlendirip, nişasta yapısını bozarak malt yapıyorum sonra kurutup eziyorum. Belirli sıcaklıklarda haşlayarak enzimler yardımıyla içindeki şekeri suya … (Söylediğim hiçbir şeyi anlamıyor ama anlamış gibi tavır sergiliyor)
    -Bunun içinde şeker ne arar abi ya ehehe (daha çirkin gülüyor), ilk kez senden duyuyorum kafa bulmuyorsun benimle değil mi?
    -Yapmak istersen öğreteyim sana da.
  • Yok yav ne uğraşacağım marketten alır içerim. (son zamlardan sonra içemedi)

Son

21 Beğeni

Aa zahireci var zahireci var… kavurmak icin arpa almaya gittigimde bira mi yapacaksin abla demisti. Simdi flaked arpa gelince bana ayiriyor kavurmak icin alacaklarimi eleyip temizleyip veriyor. :grin:

13 Beğeni

Oy iyi başlık :heart_eyes:

*Kapak tabi ki en sık gelen soru.
*Alkolü nasıl ekliyorsunuz ?
*Kör olursunuz !!! ( bakkal )
*Etili de bulmak zorlaştı diyolaaa ( bi dost )
*Kafa yapıyor mu bu ?!?? ( başka bi dost )
*Sarıyı anladım da !!! ( nasıl anladı, ne anladı belirsiz) siyah bira çok saçma, bira mı şimdi bu !! ( o bardağı elinden narince bırakıp hızla uzaklaşmak zorunda kalan bi arkadaş )
*Aaa bira gibi gazlı ( artık görüşülmeyen bi arkadaş)
*Şişeleri nasıl temizliyorsunuz? ( mantıklı gelen bi arkadaş)

…devam edecek şimdi işe gitmem lazım :joy::joy::joy::beers::hugs::beers:

7 Beğeni

Kafa yapıyormu sorusunu unutmuşum bak :joy::joy:

10 Beğeni

Bira yaptığımı öğrenen biri sordu;

• Bende çok merak ediyorum ve yapmak istiyorum ama çok üşengeç bir insanım ne önerirsin?
  • Yapma !
6 Beğeni

Hahaha Erdener abi sen misin

7 Beğeni

Daha çok “Baltalı İlah” gibiyim. Hevesinizi baltalayan adam! :smile:

4 Beğeni

Abi o lakap sahipli yanlız :joy::joy::joy: @Antinkuntin

3 Beğeni