Bira Yapımında Kullanmak Üzere Matkap Tavsiyesi

Maltı değirmende çekerken üzmeyecek, kaynatma sırasında whirpool yaparken şırayı yorulmadan karıştıracak bir matkap arayışım var. Tavsiyelerinize ihtiyaç duyuyorum.

Kabloludan ziyade bataryalı modeller daha iyi olur diye düşünüyorum. Ama güç konusunda beni yolda bırakır mı emin olamadım.

Değirmeni elle döndürme hızında döndürebilecek kadar yavaş ayarı olanı tercih edin derim.
Whirlpool için gerekli değil. Başka bir başlıkta bahsetmiştim, elle çevirmek yeterli. İlla ki whirlpool yapacağım diyorsanız portatif sistem yapabilirsiniz.
Pompa + çelik veya bakır boru + boruya kadar hortum + boruyu kazana kıstırmak için klips.

1 Beğeni

Bende Dewalt çakması var gayet iş görüyor.

1 Beğeni

LI/ION bataryalı herhangi bir cihaz işinizi görür gibi(ufak vidalamalar hariç tabi). Devir ayarı varsa daha iyi olur malt kırarken. Emin olmak istiyorsanız eş dosttan alıp bir deneyin.

1 Beğeni

Devir ayarı iyi bir detay. Çok teşekkür ederim. @arslanturegun da bahsettiği manuel maltı kırımı da verimliği olumlu etkiliyor şeklinde bir bilgi slmıştım. Nerden hatırlamıyorum.

1 Beğeni

karaköyde keskinler elektronik var redüktörlü mini motorlar satıyorlar eğer mile göre bir kaplin yaptırabilirseniz 100 tl civarına 220 v 60 devir bir motor çok rahat işinizi görür image biraz uğraştırabilir sizi ama güzel orijinal bir sisteminiz olur https://www.keskinlerelektronik.com/kategori/ac-senkronize-motorlar

2 Beğeni

Ben işim gereği akülü el aletleri satıyorum. 12V bir ürün çok rahat işinizi görür.
Bütçeniz ne kadar bilmiyorum fakat @Msk’nin dediği gibi çakma modeller de bira yapımında işinizi görür.

2 Beğeni

Ben Nisan 2021 itibariyle TT’ye geçmeyi planlıyorum. O zamana kadar hem fermentasyon konusunda tecrübe kazanmak hem de TT’de ihtiyaç duyacağım bilimum ekipmanı elde etmeyi planlıyorum.

Matkap’ta gerek malt kırarken gerekse whirpool oluştururken kullanabileceğim bir şey.

Çok pro modeller olmadıkça kolay kolay bizi yolda bırakmayacak modeller iş görür diye düşündüm.

İş kablolu olduğunda ekonomik ve güçlü matkaplar mevcut ancak iş kablodan koptuğunda değişiyor.

söyle bisey var ama nasildir bakmak lazim
Einhell TC-ID 550 E Darbeli Matkap 550 Watt HIZLI KARGO 265,90 TL yerine 199,43 TL
https://urun.n11.com/matkap/einhell-tc-id-550-e-darbeli-matkap-550-watt-hizli-kargo-P328391237

1 Beğeni

çakma dediğimiz ürünler 200-300 TL civarı, 250 TL ile 500 TL fiyat aralığında alacağın çoğu ürün işin fazlasıyla görür. tek tavsiyem 10 V altına inme ve kalem şeklinde pilli olanlardan değil de kayarak geçirmeli geniş akülülerden alman olur, kullanımı daha kolay.
örnek olsun diye aşağıdaki ürüne bakabilirsin, bu ürünün üzerine başka markaların logolarını basarak da satıyorlar.

2 Beğeni

Ben, bu siteden almıştım. fiyatı da uygundur.
Adamlar tembel, yavaş gönderiyorlar, taciz etmek gerekir. (Telefon, e-mail vs)

İçerisinde 12 Volt motor var.
24 Volt, 36 Volt yazdığına bakmayın palavra, 3 tane 3,7 V 1500 mili amper pil var.
Darbeli olanlarından almıştım. İyi iş görüyor.

İki tane daha boş yer var. İhtiyaç hissederseniz o alanı da kullanabilirsiniz.

Kolay geldin
:beer::beer::beer:

2 Beğeni

Evyallah. O zaman 12 volt olsun donsun yeter durumu var. Devir hızı nm gibi degerler goz ardı edilebilir gibi duruyor…

Ben artık şarjlı ürün almayı bıraktım.
Kablolu ürünler daha uzun ömürlü oluyor.

6 Beğeni