Bira yapımında Kullandığımız Sular ve özellikleri

Malumunuz birayı etkileyen ana unsurlardan biri Su dur.
Hepimiz bira yaparken Çeşitli kaynaklardan su kullanmaktayız ,
kimimiz ticari markaları kullanırken kimimiz musluk suyu yada arıtma su kullanmakta .
Bu başlık altında bu konuyu tartışalım istiyorum.

Ben Ale tipi biralarda Saka , Pilsner tipi biralarda ise Hamidiye marka
su kullanmaktayım sonuçlardan da memnunum .

Ayrıca suyun verilerine göre de PH derecesini ayarlıyorum ki genelde
5.44 ü tutturuyorum.Henüz suyun profili ile oynamaya başlamasam da konuyu merak ediyorum yapan arkadaşlar var mı var ise nasıl yapmaktadırlar. Ha bir de musluk suyu kullanan arkadaşlar bu konuda bizi aydınlatırsa çok sevinirim.

4 Likes

Ankara’da oturuyor olduğum için ağır metalli bira yapmaya çalışmadığım sürece musluk suyu kullanmama imkan yok.

Genellikle suyu en ucuz markadan alarak kullanıyorum ve şu ana kadar suyun kimyasına hiç dikkat etmedim ama merka ettiğim bir konu. Her türlü katkıyı heyecanla bekliyorum.

Ph 5,2 tabletleri işe yarıyor mu mesela? Ya da her halükarda hedefimiz Ph 5,2 mi?

1 Like

Genel anlamda PH ın 5,20 ile 5,50 arasında olması gerekirmiş.
Bir arkadaşımın araştırmasına göre hopi biralarda Mash PH ını
5,40 ile 5,60 arasında olması gerekirmiş idealinin ise 5,45 olduğunu
söylüyor . Ben PH Laktik asit ile ayarlıyorum . Mash başlamadan Exel
tablosuna değerleri girdiğimde ne kadar laktik asit kullanacağımı söylüyor,
10 dk sonra ölçüm yapıyorum duruma göre müdahale ediyorum ama genelde tutuyor
hatta tutmadığını görmedim.

2 Likes

Çok kafa yorduğum bi konu aslında her biramda da dikkat ediyorum ayarlıyorum. Daha geniş bi zamanda uzun uzun anlatmayı planlıyorum bunları ama genelde hayat kullanıyorum. Tek sebebi üzerinde ihtiyacım olan bütün minerallerin yazıyo olması.

4 Likes

kullandığınız exel tablosunu paylaşmanız mumkun mu acaba

Ben de geniş bir zamanda yazacağım.
İSKİ’nin aylık raporlarından, beersfriend’de yeralan hesaplayıcı
ile, yapmak isteiğim biraya göre tuz ekliyorum. PH için de PH ölçer ve Laktik asit kullanıyorum…
Not: Koyu renk maltlar PH ı düşürür, önde mayşeyi hazırlayıp, ölçüm yapıp, sonra gerekirse lakitik asit ekliyorum…

1 Like

Ph hesabı için suyun phına ve kullanılan maltlara göre mayşe phı hesaplayan araçlar mevcut, bru’n water kullanıyorum ben tahmin ettiği ph gerçek değere çok yakın çıkıyomuş ama kendi ph metrem yok şu an.

2 Likes

Karşıyaka musluk suyu kullanıyorum. Herhangi bir biranın klonunu yapmadığım için illa ki o birada kullanılan suya benzesin diye uğraşmıyorum yani.
Bakarsın günün birinde Sarhoş Karga için kullanılan su da Guiness’in suyu gibi aranılır olur. :stuck_out_tongue:

5 Likes

http://www.ezwatercalculator.com/ buradan indirebilirsiniz.

2 Likes

Detaylı bilgiyi bekliyoruz . brewers friend su profilini dil yetersizliği nedeni ile tam çözemedim.

Hiç takılmadığım bir mevzu bu su işi
İçme suyu olsun bizim olsun yöntemiyle seneleri devirdim
8,5luk ph ile yapıyorum, bir zararını görmedim.

1 Like

Tam tahıl için önemli bu su profili daha çok

2 Likes

Tam tahıl yapılmadığı sürece suyun çok bir etki edeceğini düşünmeyenlerdenim.
Toptancıdan aldığım sırma mıydı keş olmuş sırma mıydı neydi :slight_smile: öyle bir su kullanıyorum.

1 Like

ipa yapiacam, bu degerler iyi gibi geldi bana. ne dusunuyorsunuz?

Mineralleri elle ayarlamadıkça piyasadaki suların pek bi farkı olmuyo değerler zaten fazlasıyle düşük hepsinde.

1 Like

Karşı mahallede bir türbe var, oradan akan suyu kullanıyorum. Dağdan geliyor kaynağı. Ücretsiz, kireçsiz, kokusuz, yosunsuz. Memnunum…:blush:

4 Likes

Okunmuş suynan güzel olur diyolla

7 Likes

Bizde kuyu suyu var. Yosunsuz gibi duruyor ama sıcak ortamda uzun sürede yosun türemeye başlıyor. Evdeki ütünün su haznesi, nemlendirici gibi içinde su bulunan cihazlar yosunlanıyor. Onlara suyu kaynatarak koyuyorum.

Ben söylediğim uzun süreç öyle 1 ay filan değil, daha da uzun. Ama nihayetinde bira da aylarca duracağından, kaynatmadan kullanmam bu suyu.

yorum yapmıyorum
cık cık cık

2 Likes

İski su raporlarında bikarbonat değerini bulamadım. Siz ne alıyorsunuz? Hesaplayıcılarda hep var?