Bira şişeleri ve ekipmanlarımız

Bu konuda , özellikle yeni başlayanlar için şişe nereden bulunur, nasıl temizlenir. Bira yapmak için başka hangi ekipmanlar gereklidir v.b konularında bilgi verebiliriz. Ben şişe konusunda bir kaç ufak bilgi paylaşacağım.
Tam tahila geçtiğimden beri , şunu da yapayım bunu da yapayım diye her haftasonu bira kaynatirken buldum kendimi. Haliyle şişe sıkıntısı oldu. Dün 40 tane daha koleksiyona ekledim.
Ben şişelerimi aşağıdaki gibi temizleyip kullanıyorum. (Özellikle ilk kez tekelden almış olduklarimi.)
Tekelden 2 kasa şişe , kasasıyla birlikte aldim.
Kuvvetli bir çamaşır suyu ve su 60 litrelik kovada bütün şişelerin içi bu çözeltiyle doldurup 1 gün bekletiyorum. Bu işlemi banyo da yapıyorum. Sonra sıcak su ile kovadan aldığım şişeleri tekrar yıkıyorum. İçlerindeki çamaşır suyunu döktükten sonra , her birini 2 ser kez olmak kaydıyla tekrar sıcak su ile doldurup calkaliyorum. İçinde izmarit küf pas olan şişelerle uğraşmıyorum onları direk cope atiyorum. Dün 40 lik partiden 1 tane böyle çıktı. Sonra şişeleri bulaşık makinasına alıyorum. Bulaşık makinasında uzun programda yıkıyorum . Makinadan aldığım şişeleri pbw ile hazırladığım çözeltiye tekrar yıkıyorum. Etiketler genellikle çamaşır suyunda çıkmış oluyor ama kalanlar varsa bu aşamada onlarida güzelce temizliyorum. Kasalardaki etiketleri de sıcak suyla çıkartıp aşağıdaki gibi yerlerine kaldırıyorum :joy:
Bira şişeleyecegim zaman tekrar pbw ve starsanla yıkayıp birami siseliyorum.

4 Likes

Hocam bence sadece çamaşır suyu yada sadece pwb yeter. Sen 3 kere hatta 4 kere bu işlemi yapıyorsun.

Ben yeni eski fark etmeden şişeleri hafif çamaşır suyu katılmış suda bekletiyorum. Başkasından aldıysam çamaşır suyu yoğunluğunu arttırıyorum ve 3 saat bekletiyorum. Sonra duruluyorum. Kullanmadan önce de star san ile çalkalıyorum.

Özellikle arkadaşlardan gelen şişeler durulanmadan uzun süre beklemis şişeler olduğundan içinde küf ve pas oluyor. Küf çamaşır suyu sayesinde yarım saatte kendiliğinden çıkıyor. Bekleme süresinden sonra gözle bakıyorum küf yada pas görmezsem fırça kullanmıyorum sadece güçlü bir şekilde çalkalıyorum.

Kullandığım şişeleri sadece duruluyorum. Dolumdan önce temizliyorum.

Şu an 120 şişem var. Seneye şarap yapacam muhtemelen onları da şişeye korum o yüzden sayıyı 150nin üzerine cikarcam.

Evet dışardan aldığım için şişeler pek güven vermiyor, içime sinmiyor. O sebeple yukarda tarif ettiğim gibi iyice temizliyorum. Zor oluyor ama 1 kez yapıldığı için bir şekilde yapıyorum.

Özellikle tekelden aldığım şişelerde obsesiflik derecesinde temizlik konusunda takıntılıyım bende. Sizin gibi çamaşır suya batırıp 1-2 gün bekletip bol bol sıcak su ile duruluyorum. Şişeleme öncesi ise fiskiye ile pbw durulama ve son olarak starsanlıyorum.

1 Like

120 kadar şişe de benim var. Tekelden ilk aldığımda küvetin içine çamaşır suyu katkılı sıcak su doldurup 1 saat kadar beklettikten sonra fırçayla içlerini sürtüp etiketleri söktükten sonra duruladım ve bulaşık makenisinde deterjansız olarak yıkadım. Dolum yapacağım zaman da içine şişe temizleme aparatıyla starsan püskürtüyorum o kadar.

Birayı içtikten sonra hemen durular ters olarak kasaya koyarım. Kasalar temiz bir yerde durur.

Bu arada içtiğim bira şişelerini ne kadar iyi çalkalarsam çalkalayayım eğer fırçalamazsam yüzeyinde minik benekler halinde tortular durmaya devam ediyor. Sizler böyle olduğunda fırçalıyor musunuz yoksa starsan yapıp başka birayı şişeliyor musunuz. Farkına varmadan bir kitimi öyle şişeledim bir sorun olmadı ama olmayacak anlamınada gelmiyor.

O tortular musluk suyu kalıntıları. Benim şişelerde de oluşuyor. Hiç fırçalamadım. Öylece çalkalayıp bırakıyorum. Belki toplu bir bulaşık makinesi temizliği yapılırsa iyi olabilir.

1 Like

İlk temizlik için önce çamaşır suyunda bekletip akabinde matkap ile şişe temizleme fırçası eşliğinde pbw yapıyorum. Sonrası içer içmez su ile durulayıp sadece doldurma öncesi starsan uyguluyorum bende

1 Like

Hiç çamaşır suyu kullanmadım ve asla kullanmayacağım.

Bir kabın içinde veya küvette, şişelerin hem içlerini hem de dışlarını kapsayacak şekilde kaynar su içinde 1 gün bekletmeniz hem pisliklerin hem de etiketlerin çıkması için yeterli olur.
Sonra bir pbw ile yıkama.
Kaynar su ile güzelce durulama.
Üstüne starsan.
Bitti gitti.

İçer içmez su ile durulama sonucunda tekrar kullanmak gerektiğinde, sadece içleri kaynar su ile doldurup 1 saat bekletiyorum, sonra starsan geçirip şişeliyorum.
Bugüne kadar her şey sorunsuz.

3 Likes

@Piizman Beylikdüzü tarafında sorun yaratmadan şişe verecek tekel var mı bildiğin?

Eskiden kasa aldığım bir yer vardı, ben hiç tekelden şişe almadım ama muhtemelen onu da veriyordu.
Baya zamandır kapısının önünden bile geçmiyorum, adresi özelden vereyim bir yoklayın bakalım :slight_smile:

1 Like

Teşekkürler bekliyorum :slight_smile:

Boylesine temizlik … harika. Ben simdiye kadar şişelerimi ( sadece 2 kez tam tahil yaptim) önce görsel olarak içinde yabancı madde olup, olmadigini kontrol ettikten sonra önce soguk sonra sicak su ile yikiyorum.
Doluma başlamadan önce iclerine 90 vol alkol püskürtüyorum . 2 kez boyle yapmistim ve problem yasamadim.
Şansım mı yaver gitti bilemiyorum.
Sizce acemi şansı mi bu yaptigim yoksa yeterlimi ?
Yorumlarinizi merakla bekleyecegim.

Konu başındaki temizliği sadece ilk kez tekelden şişe aldığımız zamanlar yapıyorum. Kullanmış olduğum şişeleri boşalınca hemen bir kaç kez su ile calkayarak kasasına yerleştiriyorum. Bira siseleyecegim günün sabahı ilgili siseleri , pbw ile yıkıyor, duruluyorum. Starsanlayip birami siseliyorum. Alkol v.s kullanmadım, bilemiyorum.

1 Like

Ben de Tekel’den aldıklarımı önce içini 2 kez suyla çalakalayıp leğendeki çamaşır suyu karışımına yatırarak 1 gün bekletiyorum. Ardından 2 kez durulayıp pbw ile şarjlı matkaba taktığım şişe temizleme fırçasıyla içini temizleyip duruluyorum. Ters şekilde kasaya alıp battal boy çöp torbasında muhafaza ediyorum. Kullanacağım gün starsan fışkırtıp geçiyorum. Şişeleri kullandıktan hemen sonra 3 kez çallalayarak duruluyorum.

Tabİ bu süreç Tekel’den alınan şişeler için. Evdekiler zaten kullanım sonrası çalkalandığı için temizlik için, pbw, şarjlı matkapla fırçalama ve starsanlama yeterli oluyor.

Bu arada şiselerdeki kalıntılar bende oluşmuyor. Pbw ile fırçalama bence şart

hocam evde kullandığımız şişeler için bence hiç o kadar zahmet etmeyin, tabi kullandıktan sonra içinde tortu bırakmıyor hemen duruluyorsanız. Şişeleme zamanında sadece star san bile yeterli oluyor. 5-6 ay oncesine kadar tekrar kullandığım şişelere dolum yaparken pbw-durulama-starsan yapıyordum, artık pbw’yi de bıraktım star san tek başına iş görüyor :slight_smile:

1 Like

Kendi şişelerimi içtikten sonra çalkalayıp kasalara ters diziyorum. Şişelemeden önce bulaşık makinesini en sıcak derecede deterjansız çalıştırıp hepsini yıkıyorum. Sonra star san ve şişeleme.

1 yıldır bu şekilde çalışıyorum. bazen yapmak istemesem de aklıma kontamine olmuş biralar geliyor. hemen vazgeçiyorum :smile:

ben sağlamcıyım biraz. zaten matkapla yarım saatte 1 parti şişe temizlenebiliyor. hatta genelde biriktirip 100-150 şişeyi aynı anda pbw ile 1- 1 buçuk saatte hallediyorum. biralarımın başına bişey gelmnesin de varsın biraz fırçalama yapayım :cowboy_hat_face::beers::beers::beers:

1 Like

Bende ilk zamanlarımda sadece 2 üç kez su ile çalkalayıp kaldırıyordum iki sene önce yaz döneminde şişelerim de patlamalar başladı nedini anlayamamıştım sonrasında şişelerin içinde ufak toplu ine başı kadar noktalar gördüm hatta bazı şişelerin boyun kısımlarında biranın geldiği kısma güneş ışığında baktığımda çok hafif bir matlık gördüm o günden sonra her kullanımdan sonra şişeleri pbw ile matkap ve fırça kullanarak temizledim o günden beri 1 yılı geçti 1 şişem bile patlamadı altta ise 60 şişeyi yıkadıktan sonra suyun rengini görebilirsiniz bu şişelerin hepsi kullanım sonrası su ile çalkalanmıştı.

4 Likes

İçtikten sonra su ile güzelce durulayıp, kuruduktan sonra genişçe bir çekmecem var oraya koyuyorum biriktikçe, büyük poşetler içerisinde koltuk altı saklama haznesinde muhafaza ediyorum. Kullanacağım zaman pbw ile çalkalayıp yine duruluyorum sonra starsan ve şişe ağacı ile doluma geçiyorum. Sadece starsan yapıp kullandığım şişlerden 1 tanesinde enfeksiyon oldu şişeyi açar açmaz durmaksızın köpürmüştü o oldu pbw kullanımını standart haline getirdim.

2 Likes