Bira etiketleriniz

Merhaba
BB formunda şişe etiketleri ile ilgili bir konu vardı,araştırdım burada göremedim.Konuyu ben açayım dedim. Bakalım kimler yaratıcı etiketler tasarlamış. :):slight_smile:

Ben tasarım için bu siteyi kulanıyorum :

https://www.canva.com/design

Png form-atında bira resimleri için aşağıdaki site

https://www.kisspng.com/free/beer-20.html

Ekitleri bastırmak için de :

https://www.baskimo.com

Bildiğiniz diğer tasarım ve baskı sitelerini sizde paylaşa bilirsiniz…

Son tasarımım :slight_smile:

Happy%20Birhday%2C%20Virgo!

6 Likes

Etiket tasarlayıp, baskı yapıp, şişeye yapıştırıp üşenmeden sonra da temizleyen arkadaşlara sonsuz saygı duyuyorum…
Benim sadık yarim uni posca’dır, etiket olayım bu noktayı aşamamıştır :slight_smile: biranın tam adını bile yazmaya üşenip kısaltma halinde yazıyorum yav…

5 Likes

Haha sen bu gidişle içmeyi de üşenirsin birayı :):slight_smile:

1 Like

Benim etiketlerimin sabit bir tasarimi var sadece yazilari degistiriyorum

Sadece hediye etiklerimi yada fotograf cektigim zaman yapistiriyorum

6 Likes

Aynen doğru, yapmak için yapıyorum :slight_smile: haftada 3-4 şişe yeter bana…

Usengeclikte sinir tanimam. Tam tahıl lara TT yaziyorum, Kitlerin isminide kısaltıp birşeyler uyduruyorum , tarihide gün/ay şeklinde yazıp geçiyorum.

2 Likes

İlk başladığım zamanlarda bu etiket işi için çok hevesliydim ben.
Daha sonra ilk şişelerimi temizleyince o heyecan puff diye uçtu gitti.
Aslında grafik işleri ile uğraşmayı çok severim ama şişeyi temizleme meselesi her şeyden ağır basıyor.
Bir ara fırsat bulursam genel bir etiket yapacağım çünkü eşe dosta verirken hoş bir şey olmasını da istiyorum.
Tüm biralarıma onu yapıştırır, bir köşesine ne olduğunu yazarım diye planladım.

Yaptığım birkaç etiketi ekliyorum.

Bunlar da şarap etiketlerimden bir iki örnek:

5 Likes

Ben sürekli etiketleri değiştiriyorum. ilk başlarda işin içerisinde dalga da olmalı derken şimdi içeriği ve tarihi falan olsun istiyorum. saçmalardan seçmeler işte…

mlym_lager
!

8 Likes

Ayakta alkışlıyorum arkadaşlar, hiç usenmeden bu etiketleri yapıştır, yenile, sök tak hakikaten benim için zor iş. Tebrik ediyorum usenmeden bu işi yapan arkadaşları.

4 Likes

Kusura bakmayın ama ben takıntılıyım… Meslek hastalığı var bende…
Büyük i olmadan bu iş yarım kalır, demiş olayım.

Yani elinize sağlık.

1 Like

teşekkürler, herkesin eline sağlık üstadım, yalnız büyük i kısmını anlayamadım.

Gençlerle bir-iki bira patlatırken etiketlemeyi keyifle yapıyorlar, ben sadece ozalite gönderiyorum ve kesimi yapıyorum çoğunlukla, yapıştırma işi bana kalmıyor :slight_smile: yoksa haklısınız, zor iş, süte batır, şişeye yapıştır, bezle sil ve o bezi de atmak lazım çünkü ne kadar yıkansa da sütün kokusu o bezden çıkmıyor. ama işte gençler sağolsun…

Hocam, etiketinizin üzerinde MULAYIM ya da PASTORIZASYON yazıyor. :slight_smile:
Ya da İCINDEKILER.
En azından buradan öyle görünüyor. :slight_smile:

Haklısınız ve bende çok takıntılıyımdır bu konuda ama yazı karakterinden kaynaklanan sorundan dolayı çıkmamış bazı Türkçe karakterler. fakat baskıdan geldikten sonra takılacak bir şey olmadığını anladım, çünkü neredeyse okunmuyor :slight_smile:
Bu arada sizinkilere bayıldım, zaten iyi sanatçısınız güzel etiketlerin devamını bekleriz.

1 Like

Çok kibarsınız hocam, güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Aslına bakarsanız ben de sizin MLYM etikerini çok beğendim. Hangi programda hazırladınız acaba? Bu font meselesinin çözümleri var.

1 Like

Körler sağırlar meselesine dönecek ama o sizin kibarlığınız. ben web sayfanızdaki fotoğraflar da da burada paylaşmış olduklarınız da da fotoğraf kalitesini görüp paylaşmaya çekiniyorum. Kalite her yerde kendini belli ediyor.
MLYM etiketi derken lager sanırım, photoshop ta resimleri düzenleyip canva da etiketi tasarladım. şimdi arkadaşımın çok yetenekli bulduğum oğlu nun (5. sınıf öğrencisi olur kendileri) çizeceği karikatürleri etiketlerde kullanma niyetim var Boğaç bey.

2 Likes

Aman dikkat, çok fena şımarırım.
Çok güzel olacaktır eminim ki.
Photoshop’ta font sorunu olursa yardımcı olmaya çalışabilirim her zaman.

1 Like

http://www.fonttr.com/

Naçizane eskiden aşağıdaki etiketi kullanıyordum.

Karga’nın sahibinden izin istedim, cevap vermeyince buna döndü (bunun çizeri kullanmama izin verdi).

Düzenleme:
Yapıştırma işinde pritt veya benzeri bir yapıştırıcı kullanıyorum. Sütten daha kolay. Ilık su ile de cırt diye sökülüyor.

5 Likes

Güzel etiket olmuş ayrıca resmide çok profesyonel çekmişsiniz.Şişe ne şişesi? Mexican cerveza
için bu şişlerden lazım bana…şeffaf şişe içinde güzel durur mexican cerveza :):slight_smile:

1 Like

Mandalina yazan kitmi? Tam tahılmı