Başarısızlık Hikâyeleriniz

Hayat her zaman güzel değil ne yazık ki…
Belki itiraf etmeyi istemiyor olsak da zaman zaman işlerin hiç yolunda gitmediği de oluyor.
Başımızdan geçen talihsizlikleri, yaptığımız saçma sapan işleri, zavallı zihinlerimizin bizlere oynadığı oyunlar sonucunda mahvolan o güzelim planları burada paylaşalım.

1 Like

Buzdolabında Malt Yapımı konu başlığı altında üretim aşamalarına tanıklık ettiğiniz maltı deneme niyetiyle çıkmıştım yola.

Her şey güzel gitti, @alpinist’in önerileri doğrultusunda bir test yapmam gerekiyordu. Bir yandan da detaylarını Çok Yakında Burada! başlığında gördüğünüz Duvel maya devşirme projem sona geldiği için bunu mayayı deneme fırsatı olarak görüyordum.

Neyse uzatmayayım, maltı kırmıştım zaten, 1,5 litre su hazırladım, 300 gr maltı suya attım ve 75 dakika 66-67 derecede mayşeledim. Bu arada hemen belirtmeliyim ki bu hacimde sıvıyı sabit bir sıcaklıkta tutmak çok zor bir iş.

Mayşeleme işi bittiğinde mis gibi kokan bir sıvı vardı elimde. Bunu hızlıca soğutup ölçecek ve sonra da Duvel mayasını ilave edip hava kilidine alacaktım. Ancak bu aşamada aklıma kaynatmadığım geldi ve biraz kaynatayım istedim. İşte bu noktada işler çığrından çıktı zira zihin sorunlu…

Arkadaşım topu topu 1,5 litreden bahsediyoruz… adam gibi davranıp belanı aramasana… Yok, o olacak iş değil.

“Madem ki kaynatıyorsun, şerbetçiotu da atsan ya beybi,” dedi hastalıklı ve asla dostumuz olmayan şu sıvının etkisi altındaki beynim ve bahçeden toplayıp kuruttuğum 10 gram kadar Cascade’i de ekledim.

Sonra uyuyakalmışım.

Kendime geldiğimde, tencerenin içinde üstünde bir çeşit jöleye benzeyen bir katman olan ve azıcık kalmış bir sıvı vardı. Şerbetçiotunu ikoyduktan sonraki ilk kontrolümde de bir tür sümüksü yapı fark etmiştim gibi hatırlıyorum. Bu nereden geldi bilmiyorum ama bir an önce anlamam lazım zira bu yaş şerbetçiotunun etkisiyle ortaya çıkan bir durumda başka çözümler bulmam gerekecek.

Şimdi yeniden yapıyorum.

6 Likes

Ve @BoBo bira kiti de yapar…

2 Likes

Evet, sonunda kite döneceğim korkarım…

1 Like

Kitin kendisini yapmışsın yav, kaynata kaynata malt özü olmuştur o :slight_smile:

1 Like

Haaa… o anlamda demişsin, canımın sıkkın olduğu bir anda okumuşum, bana *ok atıyorsun sanmıştım. :slight_smile:

Aaa ne zaman attım sana, kalbim kırıldı şimdi bak…

1 Like

Hiç kıyabilir miyim ben sana…
Latife ediyordum zaten…
Bi bira vereyim barışalım.
:heart:

1 Like

Biraya meyve eklediğim iki seferde de meyve yüzeye çıktığı için enfeksiyon tehlikesi atlattım. İlki çöpe gitti 10 litre ayırmıştım alttan, onlar da enfekte oldu 6 ay falan bekletip tadı kötü olunca döktüm. İkincisi kattle sour bi biraydı, öyle olunca düşük phta hayatta kalamaz dedim bulaşan neyse(küf değildi kesin) ve şişeledim. Şişelerde enfeksiyon yok ilkindeni gibi mutluyum :smile:

3 Likes

20 kit, 800 şişe bira, 0 fire :sunglasses: (Veee tatlı su kit biracısına 21. kitte nazar değermiş :sweat_smile:)

3 Likes
  1. Kİtim muntons bugday’i kurarken ev arkadasimla beraber kovayi calkalama sirasinda elimizden kaydirdik ve kova yere dusup 7 litresi dokuldu. Butun odayi bosaltip 5 kere paspas attim. 1 hafta camlari acik biraktim. O gunden itibaren kova calkalamayi biraktim :grinning:
5 Likes

Çok sıkıntı o iş ya…
7 litre olmadı ama iki seferdir delikteki contayı içeri düşürüyorum.

1 Like

Arıtma su değilse çalkalamaya gerek olmadığını okumuştum bir yerde. Son 2 kitimde çalkalamadım. Erikli yada nestle kullanıyorum.

@Cem değerli arkdaşlar, buranın konusu değil ama şıranın O2 alması çok önemli. Basitçe ilk 30 dakikada aldığı O2 ile hücre duvarını yapıyor mayacıklar. Bu ne kadar kuvvetliyse o kadar çok yavru üretebiliyor. Az olması durumunda vahşi mayaların ortama hakim olmasından, birada maya eksikliğinden kaynaklanan istenmeyen tad ve kokuların oluşmasına kadar bir çok sorun ortaya çıkabilir. O yüzden herkese maya atmadan birasını oksijene doyurmasını şiddetle tavsiye ediyorum.

4 Likes

Valla ben karıştırma çubuğuyla öyle bir karıştırıyorum ki sallamaya gerek kalmıyor.
Çubuk üzerindeki delikler bu iş için oldukça şahane bir detay.
Misal tam hız sağa doğru döndürürken bir anda terse doğru döndürürseniz deliklerin içinden geçen sıvı bu oksijen alma işine katkı sağlıyor.
Dönüşü durdurdunuz mu? Şimdi sıra sola hızlı döndürürken bir anda sağa döndürmeye geliyor.
Bu şekil 5-6 tur yapıp uyandırdığım mayaları salıyorum içine.
Problemsiz.

2 Likes

Öndere katılıyorum, tüm yaptığım biralarda kıvayı çalkaladım şimdiye kdr

1 Like

Wort’e(şıra) gerekli oksijen seviyesi : 8-10 ppm

Çalkalanarak elde edilebilecek maksimum seviye : 2 ppm

Şırada oksijen istememizin nedeni : Mayanın (canlanması içi değil yani) çoğalırken hücre duvarlarını oluşturması için oksijene gerek duyması.

Kuru maya : Fabrika koşullarında gerekli organik bileşenleriyle(lipids) paketlenmiş maya.

Kuru maya ile birlikte oksijenleme bir fark yaratır mı? : Evet. Maya için iyidir ama gerekli değildir.

Wort’ün oksijenlenmesi için asıl gerekli neden : Mayayı toplayıp eğer tekrardan kullanıyorsanız 3-4. jenerasyonla beraber stuck fermentation (fermantasyonun durma) riski. (toplanan mayanın kullanımı başlı başına başka bir konu)

Wort’ü havalandıracağım diye kontamine etme riski : paha biçilemez.

Not: yazi alinti. Yaziyi yazan kisi GG’nin eski, Pablo’nun su anki brewmaster’i. Kuru maya icin calkalamaya gerek olmadigini da soylemisti.

5 Likes

sevgili @Cem kardeşim. Kit için de aynı görüşümü saklı tutmakla beraber ben bunu özellikle tam tahıl için yazdım ve mutlaka gerekli olduğunu düşünüyorum.
Suyu 1 saat boyunca kaynatıyoruz, sudaki oksijen namına ne varsa gidiyor. Normal kullandığın suyun içinde oksijen bir miktar olur ama kaynamış suda olmaz. Bu yüzden özellikle tam tahıl yapıyorsan oksijen vermek kesinlikle gerekli bir adımdır…
Kit konusunda da eğer kapak kapalı sallıyorsan kontaminasyon riski contayı kapattığın parmağın kadar olur. Parmağını da starsan ile temizlersen sorun kalmaz…
Aynı zamanda bahsettiğin 2ppm konusu gayet mantıklı, bu durumda benim bir an önce şu oksijen taşından bulup, bir de oksijen tüpü almam gerek…

2 Likes

Ben dün gece kurduğum Muntons Lager kitine de bir conta düşürdüm.
Âdeta bir gelenek hâline geldi. Hep bu sallama sevdaları yüzünden…

2 Likes

Yine katılıyorum Önder hava taşı için oksijen tüpüne gerek yok,eheim almıştın ya ona bağla sal içine 1-2 dk çalışsa yeter ya da bi akvaryum hava pompası al çin malı bişey en ufaklarında 20-30 tl bişeydir enn fazla