BAPA (bir acaip pale ale)

5 ay ara verdiğim ve genellikle modifiye ettiğim kit bira macerama bu sefer çay otomatından modifiye(!) ettiğimiz elektrikli kazanla ilk denememiz TT ımızı çok şükür yaptık. öyle brewsfriend, brewsmith gibi programlardan ziyade, @magunay ın tarifiyle başlayıp, @taxym in öneri ve detekleriyle sürdürüp, @Antinkuntin hedefe yönelik bitirici vuruşuyla reçete tamamlandı. yani friends kısmı doğru ve onlara ve tabii ki bu foruma çok teşekkür ederim.

fazla abartılacak bir şey de yoktu aslında, 4kg pale ale malt, 250 gr caramalt, mayşeleme için 20 litre yağmurlama için 3.5 litre. 10 dk da 10 gr magnum, 50 dk da 25 gr cascade, bitişte 25 gr daha cascade. maya olarak m15 kullandım (bu konuda ufak bir uyarı aldım hocam dan :wink:) mayalanmak için kovaya 17 litre olarak girdi mayşe, 20 °C ile başladı, yine @Antinkuntin in uyarısıyla bugün müdahale ettim ve şu anda 17 °C lerde devam ediyor çalışmasına. OG 1048
emeği geçen tüm dostlara tekrar tekrar teşekkürler :pray:t3::beers:

10 Beğeni

O zaman hoş geldiniz kulübe.
:slight_smile:

1 Beğeni

Afiyetle içersiniz umarım, bir de galiba ben bu işin brewer kısmından çok friends kısmını daha çok seviyorum :slight_smile:

4 Beğeni

kesinlikle, bende zaten içmekten ziyade beraber yapmak ve beraber tüketmekten zevk alıyorum.

2 Beğeni

Sen buna bir pid birde sirkülasyon motoru aldın mı oldu sana garibanfather plus.

2 Beğeni

sirkülasyon için mini bir motor var, ama pid yok.

Bu çok güzel bira olacak soğutma kuyu suyundan, birayı yapan da gayet bilmsel…şişeledikten sonra bir tane de bize düşer herhalde…:innocent:

1 Beğeni

Est. sayenizde çık hızlı soğuma oldu, soğutmaya kullandığım su zeytin ağaçlarına yaradı :slight_smile: güzel olursa elbette yollarım, ilk elin hatası olmaz sanırım. tekrar teşekkürler üstadım.:pray:t3:

1 Beğeni

Aynı sistemi bende kurdum ve hafta geçen hafta sonu ilk denememi yaptım. Açıkçası işler biraz sarpa sardı ve verim çok düştü. %45. :disappointed:

27 litre hedeflerken 19 litreyi fermantere alabildim. En azindan og hesabına yakın bir sonuç aldık 2 puan farkta olsa.

Çıkardığım derse gelirsek pid olmazsa olmaz ve de pompa bu işi taçlandırır. Birde bu iş yalnız yapılmaz. Hatta 3 kişi şahane olur.

Sizin sistem kuyu suyuyla harika olmuş. Sıcak su zeytinlere zarar verir mi diye de aklımdan geçmedi değil. Afiyet olsun

hedeflediğiniz litre yüksekmiş, ben verimlilik hesaplarına giremeyecek kadar emekleme aşamasındayım, sağolsun @Antinkuntin in telefonda yol göstermeleriyle tamamlayabildim. tek başına zor, sohbet muhabbet, 4 kişi çalıştık.
bu arada yer altından çıkan ve 30 derecelerden yüksek olan sıcak su ile fıstıkları suladıklarını görmüştüm, buna rağmen musluğu biraz fazla açıp suyu soğuttum ve o şekilde suyu ağaçlara verdim.

1 Beğeni

bende çay kazanına bağlayıp torbayı daldırmak suretiyle tam tahıla geçmeyi düşünüyorum ama pompa ve pid işlerinden pek anlamıyorum onlar olmadan olmaz mo dersiniz fikirlerinizi alabilirmiyim?

1 Beğeni

Öncelikle tam tahıl işi çok maliyetli belirtmeliyim. Musluğu arızalı olduğu için kullanılmayan çay otomatını arkadaşım hediye etti. Sıcak su sirkülasyon pompasını 45 tl ye gittigidiyor dan almıştım, 12 v adaptör, 8mm ve 10mm çaplı şeffaf hortumlar elimde vardı, gerisi dostlarla beraber işçilik.
Arızalı musluğu çıkarıp yerini kapattık, sağlam olana da bir aparat takip klipsle tak çıkar hortum sistemi yaptık (yaptık derken Dostum Erhan yaptı çoğu işi😉)
Daha önce kuluçka makinesi yapmıştık, onun termostat ve pid sistemini buna da yapalım dedim ama öğrendik ki olmuyormuş. Mayşeleme sırasında dereceyi 70 lere getirip maltı atarız, o arada bekleriz sıcaklık düşerse tekrar çalıştırırız diye düşündüm ve bunu uyguladık. 1 saat mayşeleme süresince 67 ile başlayan sıcaklık 6ü’ün altına düşmedi. Sonra yağmurlama daha sonrasında da kaynatma zaten. Açıkçası kademeli mayşeleme yapmazsam çok ta gerekmeyecek pid kısmı.
Hah asıl masraflı kısmı şu, 6 saat boyunca 2 kilo et (malesef şu sıralar çok pahallı) bolca bira ve bir kaç shot tequila tüketildi :wink: domates, biber, soğan bahçeden, bolca sohbet, emek ve kahkaha dostlardan. Hatta ikincisini ne zaman yaparız dedi herkes. Oldukça yorucuydu ama bekleme süreleri dışında tecrübeyle çoğu iş daha kısa zamanda yapılabilinir. Bunu bir etkinliğe çevirip bir kaç arkadaş yapmak keyifli bana göre. Evde tek başına yapanlara saygı duyuyorum, çünkü çok zor.
Üzun oldu ama umarım bir fikir verir size.

5 Beğeni

Yanlış bilgi dostum. Sıcaklık sana öyle az düşüyormuş gibi geliyor, gg den alınan pompa devirdaim için çok yeterli değil zaten, maysenin bölgesel sıcaklık farklılıklari vardır o sistemde. Pid ve sağlam bir pompa gerekli , o zaman anlıyorsun olayı. Bunlar olmadan bana da sıcaklık pek düşmüyor gibi geliyordu😁

1 Beğeni

E dedim ya benimki emekleme aşaması😉 zamanla tamamlarım ama. Sonuçta asla yetmiyor. Hâlâ değirmenim yok, malt sepetini de bugün yaptırdım, sendeki bazuka filtreden edinirsem, pid de eklersem Father bir makina olur herhalde🙏

Aynen asla yetmiyor, ben şimdi başka bir proje için kafa yoruyorum. Devirdaim alttan alıp üsten vermeyle beni tatmin etmedi, maltin ortasından verip, üstten taşırarak yapmaya çalışıyorum, bir nevi çikolata şelalesi :smile: Sistemi speidel braumeister kullanıyor biraz çakması olacak ama bakalım işe yarayacak gibi duruyor. Fikir babası @sancoahmet :beers:

1 Beğeni

Tam da bu nedenlerden seviyorum ben TT yapmayı.
Arkadaşlarla yapma fırsatını bir kez bulabildim ama bütün bir günü kendime bira günü ilan edip makinenin başında beklemeyi, bulaşığını yıkamayı falan seviyorum ben.

Kesinlikle olur. Pompa ve PID olduğu haline göre daha zahmetli olur belki ama olur.

2 Beğeni

Bu arada benim devirdaim olayı şu şekikde:
https://youtu.be/-BkULUjWyHA

1 Beğeni

Niagara şelalesi gibi mübarek :grin:
Abi bu sistemle ısının sabit kalma lüksü yok zaten. Kapak şart ısı kontrolünü tam anlamıyla sabitlemek için, hatta battaniyeye bile saranlar var. Düz elektrikli ısıtıcı da değil ünlü bir bira makinası battaniye bile satıyor, makineyle uyumlu.

1 Beğeni

Sen hep bana masraf açıyorsun :slight_smile: bu başlangıçtaki gibi şelale olmuyor, sonuçta şeker oranı arttıkça şelale küçülüyor. ayrıca kapağı var ve kapatıyorum, gerekirse termostatı tekrar açıp ısıtabiliyorum. çok stabil mi? elbette değil. @BoBo yu örnek alıp başladım ben TT işine :wink: minimum maliyet, maksimum verim. :eyes:
dediklerini kulak arkası etmiyorum, iyice inceleyip senden öneri alacağım. termostat ve pid işine iyice kafa yoran bir arkadaşım var, bir kaç güne tlf la rahatsız ederim sanırım seni.

1 Beğeni

Seviyorum bu yaklaşımları ben.
O değil de, iyi ki aynı şehirde değiliz hocam, valla hanımlar kesin kapının önüne koyardı, biz de haftada bir kaynatmaya devam ederdik. :slight_smile:

1 Beğeni