Arıtma su kullanımı

Malum son zamlardan son herkes bir şekilde “ekonomi” yapma derdine düştü. Ben de artık bira yapaken damacana su değil Arıtma su kullanmaya karar verdim. Evimde Rainbow’un arıtma cihazı var…Tam tahıl bambaşka bir konu, belki de onu başka bir başlıkta tartışmak lazım. mesela “Suyun Kimyası” diye…
Elimde Port66 buğday var. Bu kiti kurmak istiyorum, aklıma takılan ilk konu şu;
Bu suyu direk kovaya koysam bakteri kapma ihtimali var mı? yoksa 20 litre su kaynatıp, soğumasının mı beklemem gerek?
siz ne dersiniz?

2 Likes

Ben arıtma suyuyla iki kit yaptım, ikisinde de kontaminasyon sıkıntım olmadı. Kaynatmadan direk kovaya boşalttım…

2 Likes

Ben ev biracılığına başlayalı 2 yıl oldu.
İstisnalar hariç hep arıtma su kullandım.

Ama tabii her dolum öncesi 5 lt damacanaları starsanlayıp öyle arıtma su koyuyorum.

1 Like

Thx @magunay, @Antipanik…Artık ben de arıtma su kullanacağım. O zaman normal sanitasyon kurallarına uyarsak sorun yok.
Peki evdeki suyun kimsayal özellikleri pahalı ve karmaşık olmayan bir yöntemle öğrenebilirmiyim? Artık tam tahıl’da da kullanacağım çünkü…

1 Like

Bazı belediyeler su analiz raporu yayınlıyor. İzmir Belediyesi mesela bize çok da gerekli olmayan (tabii sağlık açısından gerekli olan) bilgileri vermiş. Bize lazım olan kısmını ise ücreti karşılığı -son hesapladığımda 350 lira civarıydı- analiz edip veriyor.
Eskiden bir ara raporu alıp ona göre devam mı etsem diye düşündüm sonra caydım. Guiness ile rekabete girmeyeceğim nasıl olsa, Sarhoş Karga’da İzmir Belediyesi suyunun özelliklerine göre oluversin. :wink:

4 Likes

32 kiti de damacana suyla yaptım,ama tam tahılda şehir şebeke suyu kullandım,16 tam tahıl yaptım,tabi calsiyum klorür ve fosforik asit de kullanıyorum değerlere göre

4 Likes

Günaydın. Evimde ters ozmos sistemi kullanıyorum. Aldığım suyun değeri Ph değeri 7,5. Özellikle tam tahılda bu suyu kullanmam için ne yapmam gerekiyor. Teşekkür ederim.

Öncelikle su kimyasının çok derin bir konu olduğunu ve benim de henüz bu işin başında olduğumu belirtmem gerekir.
Suyunuzun mineral dengesi için bazı katkı madeleri eklemeniz gerekir, NaCl, MgSO4 vb…ayrıca ph için de laktik asit kullanabilirsiniz.
Bütün bunlar için de brewsfriend, “ez water calculator” ya da “bru n water” gibi kaynakları kullanabilirsiniz.
Tabii ki yapacağınız biranın çeşidine göre ve suyunuzun mineral yapısına göre katkılarınızın miktarı değişecektir…
Oralara biraz göz attıktan sonra tekrar konuşuruz.

2 Likes

Maalesef ki suyun ph hariç diğer değerlerini ölçme/ölçtürme gibi imkanlarım olmadığı için deneme yanılma yapmak zorundayım galiba. :frowning:

Ben her türlü bilimsellikten uzak şekilde tamamen deneyimsel bir bilgi vereyim. PH 7,5 çok yüksek bir değer değil, mayşelemede düşecektir biraz daha ve muhtemelen 5-5,5 aralığına ulaşır. PH değeri açık renk biralarda biraz daha kritik olabiliyor. Reçeteye eklenecek biraz koyu renk malt, PH’ın düşmesine yardımcı olacaktır.
Ben de arıtma kullanıyorum, açıklamasında minerallerin oranı ile ilgili bir değer olmasa da kitapçığında tamamen saf su üretmediği, biraz mineral ilavesi yaptığı yazıyor ama neyi nasıl ekliyor bilemiyorum. Bu suyla kit dahil bir çok bira yaptım ve hiç bir sorunum olmadı. Ancak sizin sisteminiz tamamen saf su üretiyorsa @Antinkuntin dediği gibi biraz mineral ilavesi yapmak gerekecektir.

3 Likes

Terz ozmos suyunda suda mineral kalmadığı varsayılir ama @magunay abinin söylediği gibi bir sonradan ekleme varsa sistemde işler değişiyo. Sudaki minerallerin tada çok etkisi var ve arıtma cihazının değerlerini bulabilmek için eğer kullanma kılavuzunda vs. yazmıyosa tek yöntem teste göndermek. Ph düşürmek için en makul yöntem asit eklemek, gerekliliği ve miktarı tariften tarife değişir hesaplamak için tavsiyem: https://sites.google.com/site/brunwater/

3 Likes

@magunay filtre satıcımla görüştüm tamamen saf su üretmiyormuş. Ticari suların pH ına göre benim su çok farklı değil. Yani arıtmayla bir deneme vakti geldi demektir. Her şerde bir hayır varmış suya zam yaptılar bizi araştırmaya yönelttiler :slight_smile:

@mertkosova çok teşekkürler

2 Likes

Aldığım basit ph kağıtlarıyla RO arıtma sisteminin ürettiği değer bağlı olduğu çeşme suyunun değerinden 1 kademe aşağıda çıktı. Yani RO sistemlerde ph daha düşük. Bu da bizim işimize gelen bir durum.
Arıtılmış suyun ph ı nasıl düşük çıkar diye araştırdım bu da normalmiş. Burada teknik açıklaması var:
https://www.puretap.com/ph.htm

Herkese merhabalar arkadaşlar, konuyla ilgili ayrı bir başlık açmak istemedim.
Bulunduğum yerde nispeten musluk suyu içiliyor. Gerçi eşim biraz titiz olduğundan kendisi Breta denilen karbon filtreli sürahiyi kullanıyor. Ben ise o anda kolayıma nereden denk gelirse içiyorum :slight_smile:
Bira yapmak için ise dışarıdan aldığım hazır suları kullanıyorum ama bu benim için gerçekten büyük külfet. Bel de sakat olduğundan 19 litrelik 2 damacanayı taşımak zor oluyor. Su kimyasından hiç anlamam ve daha önce de bu konuda herhangi bir işlem vs yapmadım.

Şimdi kısaca sorum şu; bira yapım gününden 1 gün önce kullanacağım toplam suyu Remta ile kaynatıp soğumaya bıraksam sizce uygun olur mu? Kaynayıp soğuyan suda mineral veya başka bir açıdan sorun teşkil edecek birşey olur mu?

Kimyasıyla ilgili benim de bilgim yok ama sadece klor için ise kaynatmaya bile gerek yok. Bir gün önceden ağzı açık dursa yeterli.

2 Likes

Kaynatıp bekletmeye gerek yok, zaten bira yaparken kaynayacak. Bir gece önceden dinlendirme yeterli diye düşünüyorum. Ama asıl soru şu, şebeke suyunu içerken tadını beğeniyor musunuz? Genelde tadı iyi olmayan suların ne çayı iyi olur ne de birası. Mesela muğla merkezde oturuyorum ben, buranın şebekesi kuyu suyu. Belediye içilebilir diye rapor veriyor ama tadını beğenmiyorum ve çok kireçli. Ama iş yerim olan üniversiteye Köyceğiz sandras dağı suyu geliyor, tadı mükemmel çok dengeli bir su. Bu sudan yaptığım biralar çok iyi oluyor.

5 Likes

Yanlış örnek olmasın, bende çeşme suyu kullanıyorum. Suyun içilebilir raporu var. En az 15 kit yaptım hiç kontamine olayı olmadı. Yalnız bizim çeşme suyu hazır sulardan daha güzel içim olarak.

1 Like

Kontaminaston zaten çok zor. Önemli olan çıkacak biranın lezzeti ve mayşeleme pH derecesi.
Ben de musluk suyu kullananlardanım bu arada :slight_smile:

2 Likes

Evet tadını çok beğeniyorum ama orta seviye kireçli işte tadını referans alabilir miyiz merak ettim. Bizim burası küçük bir yer olmasına rağmen 3-4 farklı kaynağımız var ve hepsi de içilebilir kaynaklar.

Tadı güzelse hiç durmayın deneyin bence. Suyun performansını daha iyi anlamak için öncelik olarak açık reçetelerden deneyin. Koyu maltların baskın tadı ve ph’a etkileri fazla olduğundan iyi anlaşılmayabilir. Mesela önümüz yaz bir kölsh iyi olur.

2 Likes