Ankara Buluşması - 25 Temmuz

25 Temmuz’da Ankara’nın en ücra -ve bana en yakın- açık hava mecrasında buluşacağız.

Sosyal mesafe falan filan…

Detaylar yolda…

14 Beğeni

Bekliyoruz efendim…

Alkolün şişede durduğu gibi durmadığının en güzel örneklerinden biridir bu başlık.

Sevgili @pegasx’in verdiği gazlar sonucunda oluşturulmuştur.

Ciddi bir şey değildir, birbirlerini özleyen ve birlikte olabilmeyi arzulayan insanlara ithaf olunur.

25 Temmuz 2020 tarihinde Çankaya Belediyesi Alacaatlı Piknik Alanı’nda bir araya gelmek gibi bir hayalimiz var.

Çok bir şey beklemeyin ama… buzdolabı olmayacak mesela. Sıcak bira, acı, ter, kan ve gözyaşı vaadediyoruz. Öyle hoş mekânlarda tatlı tatlı oturup hamburger yiyeceğimiz bir buluşma değil bu.

Detayları benden başka kimseyle konuşmadım korkarım ama saat 14 - 15 gibi buluşsak uygun olur diye düşünüyorum. Piknik masalarının yanında mangallar da var, evde sucuk yapan arkadaşlar da katılırsa (@fate) hep birlikte botulizm konusundan bahsedebiliriz.

Forum yönetiminde olan sevgili dostlarımızla konuşmadan böyle bir başlık oluşturduğum için vicdan azabı hissediyorum… Ama bir sır vereyim, hepsi iyi çocuklar. Niyetimizin iyi olduğunu da hemen anlarlar, kimsenin gıcık olacağını sanmıyorum.

O gün geldiğinde, o saatte, orada bulunacağım; forumu mahvetmeye çalışan arkadaşlar ve covid olanlar hariç herkesi bekliyorum.

15 Beğeni

Artık a101 de bile var çakmaklıklı soğutucu ya, hatta @pegasx te kesin vardır :grinning:

Ter ve göz yaşına bir şey diyemem, onlar coğrafyayla default olarak geliyor.

4 Beğeni

Köfteci Yusuf, 5 dk mesafede, yiyecek konusu sorun olmaz diye düşünüyorum.

Aksilik olmaz ise, görüşmek üzere
:beer::beer::beer:

5 Beğeni

Çakmaklık dolap bende de var da araba yanı olmayacak.

Kısmet hep bunlar.

2 Beğeni

Ayarlamaya çalışacağım, malum bende herşey son dakikada belli olur :slight_smile:
Yeteri kadar içersek odun ateşinde bira da kaynatabiliriz belki…

8 Beğeni

O zaman “ateş seni çağırıyor” demek zorundayım…

2 Beğeni

Sürpriz yapabilirim :raised_hand_with_fingers_splayed:

3 Beğeni

Heyecanla bekliyor olacağız…

2 Beğeni

Tam olarak bendeki şey bu:)

Amaç zaten soğutmak değil de evden buz aküsünü dibine yerleştirip üstüne 8-10 birayı yerleştirip getirip orada içmek, içerken de maksat ısınmasın.

I’m in…

5 Beğeni

Zor lakin imkansız değil. Git bira iç dönüş yolu mevzusunu kafamda oturtursam gelirim. Elbette temmuzun 25 inde çalışma ihtimalimde var. Umuyorum herşey yolunda gider de , katılabilirim.

7 Beğeni

Ah bi de kabaklı bira olaydı…

3 Beğeni

Ben kafadan gıcık oldum!!!çünkü o tarihte kesin gelemiyorum😔

2 Beğeni

ben de taşınabilir piknik termosumla orda olurum yüksek ihtimal :slight_smile:

4 Beğeni

Ben o gece zoom da durumun farkındaydım, hatta ertesi sabah başlığı gördüğümde her an konu başlığı kalkabilir diye beklerken… :wink:

2 Beğeni

Katılacaklar ve getirilecek biralar için Excel E-tablo mu oluştursak acaba?

1 Beğeni

Ya bu dediğim yer çok kalabalık oluyormuş @emreturkis’in dediğine göre.

Dün benim komşuda canlı müzikli falan bi kutlama vardı ve bir miktar alkolün ardından insanların yaptıklarını görme fırsatı buldum.

Bütün bunların üzerine 23 Mart’tan bu yana ilk kez bugün işe gittim ve şirketteki ilk vakanın bugün belli olduğunu, xxx Bey’in de geçen cuma şirkette çalışıyor olduğunu öğrendim. xxx Bey’in birlikte çalıştığı herkes de bugün şirkette çalışmaya devam ediyordu.

Sonuç olarak, bu fikir @pegasx’in ilk gazı verdiği sıradaki kadar etkilyici gelmemeye başladı bana.

Acaba acele mi ediyoruz ve bu buluşma hepimizi üzecek sonuçlara yol açar mı diye endişe ediyorum.

1 Beğeni

Ben çalışıyorum büyük ihtimalle o tarihte. Bence eylülü görelim derim, tabii yine kadar çoğunluğun.

Ben gelemeyecektim zaten, ileri tarih daha iyi olur.