Ankara bugday birasi tadimi - Temmuz ayinda!

Merhabalar! 1 senedir hicbir aktivitemiz olmasa da ankara bira kulubu olarak bir tadim yapalim dedik. Normalde bir tur belirleyip, tadimimsi bi aktivitede degerlendirerek kendi aramizda ufak yarismalar yapiyoduk ama bu sefer sinirlari genisletelim ve format olarak yarisma degil tadim olsun istedik.

Tadimimizin temasi bugday, tam tahil elitistligini normalde sevmem ama tadima gelen bira sayisini kontrol altinda tutabilmek icin biralarin tam tahil olmasini rica ediyoruz. 30 cesit bira tadip 10 taneden sonrayi degerlendirememek yerine 10 cesit bira olsun nitelikli bir sekilde tadalim dedik. Bugday tabanli olan herhangi bir birayla katilabilirsiniz tarz kisitlamasi yok, yuzde X ten fazlasi bugday olsun da demek istemedik ama agirlikta olursa seviniriz. Ve tabi ki birasiz da katilabilirsiniz!

Net bir tarih koyamadik temmuz basi dusunmustuk ama size duyurmakta gec kaldik, biz de henuz biralarimizi yapmadik bu yuzden temmuz ortasi olacaktir tahminen, bugday agirlikli cogu tarz kolay olgunlasan biralar oldugu icin yeterli olacaktir ama esneme payi mevcut simdilik. Mekanimiz tabi ki Zoo Pub, gorusmek uzere!

10 Likes

%20lik neipamiz sayılıyor mu? :stuck_out_tongue:
“Adının ilki” buğdayımızla en az iki kişi orda olucaz :wave:

1 Like

Beni de yazın listeye. İlla yaparım bir şeyler.

1 Like

Onu ayri iceriz abi :smiley: Liste olarak bi doc acmayi dusunuyorum usenmedigim bir anda takip acisindan iyidi cidden

1 Like

Tam tahıl değil ama 2 aylık muntons buğday mevcut,katılabilirmiyim?

Dedigim gibi tam tahil dememizin sebebi gelen biralarin sayisini kendimizce kontrol etmeye calismak, sadece hefeweizen icmektense bugdayla yapilan cesit cesit biralari tadabilmek. Birasiz katilimimiz mevcut ama herkese acik kapimiz

1 Like

Lme deneyi kabul ediliyor mu?
Half-grain. Yersen :smile:

Bana neden cevap verilmiyor?

Hic oyle sey olur mu abi en bekledigimiz katilimci olarak birami yapar gelirim demissin, ben daha ne diyeyim :smiley:

1 Like

Yok yok, biliyorum zaten de insan bazen duymak istiyor.
Aslında duymak istediğimden de değil de…
Sataşmak için işte.

Al sana cevap:
Aklımda bir hinlik var.
Karışık kuruşuk işlere hayır dediğini de görmüş değilim.
Seni bu işe alet etmeyi düşünüyorum habarın ola. :stuck_out_tongue_winking_eye:
Bugün mü kaynatacaktın?

1 Like

Cumartesiye kaldı bir şekilde ama ben de bazı.hain.planlar icerisindeyim. Ararım.

1 Like

O hain planı ben kendim gerçekleştireceğim anlaşılan. Basitçe buğday, arpa, çavdar maltları, buğday kavurgası, mandarina bavaria ile 14 civarı IBU + ocak sönümünde mandarina bavaria; son 5 dk grains of paradise ve limon/portakal/bergamut kabuğu kokteyli. çavdar eklemesi hariç esin kaynağı Sam Adams summer ale. bakalım ne çıkacak.

6 Likes

Madem öyle ben de yarın akşam kaynayacak BoBo’s Ginger Whipa ile orada olacağım.

2 Likes

Abi karabuğdayla yulafı unutmuşsun :slight_smile:

2 Likes

Onu Sam Adams’a söyle. Sadece çavdarı dışarıda bırakıp mandarina yerine hersbrucker kullanıyorlar. Ben hersbrucker’in baharatsılığı destekleme işini çavdara verip, citrus destekleme işine yüklenerek mandarina dedim. Bakalım ne olacak. 21 lt için 4 gr grains of paradise düşünüyorum. Bu konuda fikri olan var mı?
Grains zencefile de şahane destek atabilir ha. Mayalanma sonunda istersen küçük bir miktara GOP çayı eklemesi yapıp bir zorlayalım hayatı. Bakarsın mürşiti buluruz :stuck_out_tongue_winking_eye: @BoBo

Valla çok isterim kıymetli abicim.
Ben zaten yine çorbaya dönüyorum nasılsa…
Çay olayına sıcak bakıyorum, hem hacim de artmış olur. :slight_smile: :stuck_out_tongue:

1 Like

Ya ne güzel yarın gelecektim ankaraya ama belim tuttu erteledim… Yoksa kaçırır mıydım böyle aksiyonu :slight_smile:

2 Likes

Tarih belli oldu mu @mertkosova

Net olmamakla birlikte en olasi tarih 14 temmuz gorunuyo su an

3 Likes