Ankara Bira Fabrikası

Millet gider Mersine biz gideriz tersine…

https://onedio.com/haber/ataturk-un-buyuk-bir-ozveriyle-kurdugu-bira-fabrikasinin-goz-gore-gore-elimizden-kayip-gidisinin-huzunlu-hikayesi-817624

12 Likes

Mareşal Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği bira Paulaner Salvatore imiş. O yüzden bu fabrika uzun yıllar siyah bira üretmiş…
Yahu SEN yıllarca cepheden cepheye koş, anasız babasız büyü, doğru düzgün evin olmasın ama mükemmel bir tat duygusu geliştir.
Biz hala Tuborg Gold tartışırken ADAM nelerin farkındaymış…
Çok kötü oluyorum arkadaşlar yazarken…

22 Likes

Tarih milletlere pek az lider verir, Türk milleti olarak bu konuda oldukça şanslı bir milletiz. Bize Atatürk gibi yaşadığı çağın çok ötesinde bir lider nasip etmiş. Dünyada eşine rastlanmayacak kadar hemde. Ne acıdır ki hâlâ bunu tartışan şunu şöyle yaptı bunu böyle yapmadı diye eleştiren ve hatta hakaret eden nankorler de var aramızda. Ben atamızın leblebi rakı hikayesini biliyordum , bira olarakda oldukça zevk sahibiymis şaşırmadım.:wink:

10 Likes

Bu konuda yazılacak çok şey var ama…
Yazmamak en iyisi.
Seçimlerden sonra tv izlemiyorum. Facebook ta bir sürü siyasi paylaşım yapan arkadaslarim var.
Öylesine üzülüyorum ki geceleri uykularim kaçıyor. Arkadaşlarımı silmeye kıyamadım. Face hesabımı sildim. Şimdi çok rahatım.
Ama yukaridaki gibi konular acilinca ister, istemez insan hüzünleniyor . Çok fazla duygusal olmak hiç de iyi birşey değilmiş.
Not: iyi ki yorum yapmadim :grin:

4 Likes

Uzun süredir elim her klavyeye gittiğinde kendime söylediğim söz gelsin “Sakin şampiyon” …

3 Likes

Atamızın kurduğu fabrikaları sata sata bitiremediler artı (dediklerine göre) sarhoş kafayla kurduğu ülkeyi ayık kafa ile yönetemediler…! :rage:

5 Likes

Uzun uzun okumak isteyenlerde bir baksın derim, ben okuduğumda siyah bira sevdiğine şaşırmış, keşke devam ettirebilseydik demiştim :((

10 Likes

:pensive:

6 Likes

tabi bunun enflasyonu filan da var ama altta yazan ‘bir sise bira 30 kurustur’ insani gulumsetiyor

Devletin bir zamanlar bira ve şarabı desteklemesi de cabası…

2 Likes