Ankara Bira Fabrikası

Millet gider Mersine biz gideriz tersine…

https://onedio.com/haber/ataturk-un-buyuk-bir-ozveriyle-kurdugu-bira-fabrikasinin-goz-gore-gore-elimizden-kayip-gidisinin-huzunlu-hikayesi-817624

12 Beğeni

Mareşal Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği bira Paulaner Salvatore imiş. O yüzden bu fabrika uzun yıllar siyah bira üretmiş…
Yahu SEN yıllarca cepheden cepheye koş, anasız babasız büyü, doğru düzgün evin olmasın ama mükemmel bir tat duygusu geliştir.
Biz hala Tuborg Gold tartışırken ADAM nelerin farkındaymış…
Çok kötü oluyorum arkadaşlar yazarken…

22 Beğeni

Tarih milletlere pek az lider verir, Türk milleti olarak bu konuda oldukça şanslı bir milletiz. Bize Atatürk gibi yaşadığı çağın çok ötesinde bir lider nasip etmiş. Dünyada eşine rastlanmayacak kadar hemde. Ne acıdır ki hâlâ bunu tartışan şunu şöyle yaptı bunu böyle yapmadı diye eleştiren ve hatta hakaret eden nankorler de var aramızda. Ben atamızın leblebi rakı hikayesini biliyordum , bira olarakda oldukça zevk sahibiymis şaşırmadım.:wink:

10 Beğeni

Uzun süredir elim her klavyeye gittiğinde kendime söylediğim söz gelsin “Sakin şampiyon” …

3 Beğeni

Atamızın kurduğu fabrikaları sata sata bitiremediler artı (dediklerine göre) sarhoş kafayla kurduğu ülkeyi ayık kafa ile yönetemediler…! :rage:

5 Beğeni

Uzun uzun okumak isteyenlerde bir baksın derim, ben okuduğumda siyah bira sevdiğine şaşırmış, keşke devam ettirebilseydik demiştim :((

10 Beğeni

:pensive:

6 Beğeni

tabi bunun enflasyonu filan da var ama altta yazan ‘bir sise bira 30 kurustur’ insani gulumsetiyor

Devletin bir zamanlar bira ve şarabı desteklemesi de cabası…

2 Beğeni

Başka başlık açmadan buradan devam edeyim istedim. Hemen herşeyimizi borçlu olduğumuz, Ulu Önder ,Ebedi Başkomutanımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü kaybedişimizin bir yıldönümü daha.
Her geçen yıl daha bilinç ile her geçen yıl daha şevk ile andığımız büyük insanı kaybedişimizin bir yıldönümü daha geçti.
Büyük Atatürk, sana her geçen yıl daha büyük bir inançla sarılıyor, her geçen yıl daha büyük bir özlemle seni anıyorum.
Üzerimde bulunan her emeğin için sana minnetlerimi ifade ediyorum, senden gayrısına asla yapmayacağım şekilde huzurunda saygı ile eğiliyorum…

7 Beğeni

Onun gibisi gelmemiş bence dünyaya.
Böylesine bir vizyona sahip birkaç kişi daha olsa bu dünya bambaşka bir yer olabilirdi.

3 Beğeni

“Birgün benim fikirlerim, bilim ile ters düşerse bilimi seçin” diyebilecek kadar aydın ve ileri görüşlü, en büyük lider… Saygı ve özlemle anıyoruz

4 Beğeni