Alternatif Alışveriş Siteleri

Bu başlık altında Türkiye`de bilinen tedarikciler dışında alışveriş yapabileceğimiz yurt içi,yurtdısı siteler yada dükkanları konuşacağız.

3 Likes

Bir arkadaşım Brewferm e selam toptan kaça satarsınız babında mesaj atmış ona gelen fiyat baz maltlarda 25 kg lik çuval 18,75 euro olmuş . Yine başka bir arkadaşım kit ithalatına yönelik girişimlerde bulundu yalnış hatırlamıyorsam 7 yada 8 eruro civarında idi fiyatlar tabi premium kitler daha yüksek. Ancak sizi dediğiniz gibi az sermaye olacak gibi görünmüyor yani kiti bir konteyner getirmek rantabl buda en az 5 yada 6 bin kit eder yine malt ı gene bir tır yada konteyner bazında getirmek lazım .Ayrıca bunların nakliye ücreti ve gümrükte ödenecek KDV si vs vs . Ve en önemlisi gıda maddesi olduğu için gümrükteki test ve değerlendirme aşamaları . Sonuç itibariyle hadi yapalım diye girişilecek bir iş değil ciddi bir operasyon organizasyonu ile mümkün olabilir diye düşünüyorum. Kaldıki Butik ve diğer satıcılar piyasaya girdiğiniz an fiyatların kafasına vurup sizi oyun dışı bırakmaya çalışacakları da aşikar.

2 Likes

Tabii ben latife yaptım bu işe girelim demekle , lakin o eskidenmis konteyner , konteyner mal getirip satmak. Şuna emin olabilirsiniz şu an bu işi yapan firmalar 1’er paletten fazla mal getirmiyorlar.

1 Like

Estafurullah bende bir ara baya düşündüm ama getirmek sıkıntı satmak sıkıntı en basitinden vinonun adamı 1 ile 7 gün arasında malt tekrar stokta demiş ama üstünden 17 gün geçmiş hala satışa çıkan malt yok.Ama sanki birileri derinden bu işe girdi gibi bir hissiyatım var yakında bomba patlarsa şaşırmayalım.

1 Like

Vino sanırım çok ciddiye alınacak kapasite ile bu işi yapmıyor. Yada bende bıraktığı izlenim o yonde. Evet bu iş yapılacak güzel bir iş esasen, hele şu tedarikçi portföyunde düzgün yaparsan yıldızının patlayacağı bir sektör. Uzakdoğu ithalatının olmaması da bir artı olarak düşünülebilir. Konteyner yada gemi problemin olmaz. Tabii bunda da hükümetin politikalarınin önemi büyük , ben son 10 yıldır Avrupa ile kimle barisigiz kimle kusuz pek anlayamadım. Bu çok önemli , ticaret yapacağın ülke ile siyasi ilişkiler düzgün ise gümrük bile o kadar problem olmuyor.

Kiymetli arkadaslar Amazon.com (.tr degil)’ dan 25$ ve uzeri alisverislerde freeshipping oluyor ve bazi urunler(orn:bazi serbetciotu,malt ve maya cesitleri) toplu ve yuksek alimlarda Turkiyedeki saticilardan cok ucuza geliyor.Bir inceleyin derim ben.

1 Like

Yıllardır alışveriş yaparım free shippingin amerika dışına geçerli olduğunu ilk defa duyuyorum, kesin bilgi mi? Ayrıca bira malzemelerinin genelde türkiyeye gönderimi olmuyor genelde, tek tük hop falan oluyo veya kuru maya.

1 Like

Belli bir saticidamidir ? Zira 8.99 kargo çıkıyor :thinking:

Evet, ben de şaşırdım.Ama her urunde yok

Sen birde adresini seç öyle bak. Aynı dükkan 8.05 istiyor benden.

Sepeti 25$ uzeri yapınca 0 yazıyor bende.

Daha once 0 yaziyordu.Simdi kargo ucreti cikti haklisiniz.

O free shippingler hep amerika için, uluslararasına çıkınca her şey ücretli.

Ülkemizde yurtdışından 22 euro/25 dolar ve üstü değerle ülkeye giriş yapan her şey vergilendirilmekte…
Değil ama shipping free olsa bile boş yere yükselmeyin derim.

Ebayde yakaladım ,

50 Gr Amarillo Hop Pellet : 4.94
50 Gr Mosaic Hop Pellet : 3.91
50 Gr Cascade Hop Pellet : 3.91
Morgans marka 12gr finishing hoplari var 2 dolar
Us05 : 3.5
Morgans kitler 9 , coopers kitler 11 dolar

Gümrükten 200/300 gram ot alsak gecermi acaba ?
Deneyen varmı hic?

Edit : Eskiden eBay gönderilmeyen ürünleri listelemezdi , sistem değişmiş artık listeleniyor boşuna heyecan yapmışım. Ürünler satın alınabiliyor lakin ödeme yapamıyorsun. Paypalim olmasına rağmen. Sanırım biz Türklere yasaklar dünya genelinde hızla artıyor.

Arkadaşlar, youtube’den tanıyanlar için 3 kafadar, ticari bira olarak tanıdığınız GRAF BİRA , bira malzemeleri (Kit, malt, Şebetçiotu) gibi ürünlerin satışına https://www.biraburada.com/ adlı site ile başladı…
Hobimize hizmet veren diğer değerli firmalar ile birlikte bir alternatifimiz daha oluştu.
Bunu Türkiye Ev Biracıları hobisi adına bir kazanç kabul ediyorum.
Bizler için ne kadar çok alternatif, ne kadar çok rekabet o oranda kaliteyi getirecektir.
Kendilerine çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum.

17 Likes

İlginç fiyatlandırmalari var , sitede hata yoksa 100 Gr cascade için 90 lira. ,1 pkt 3470 maya için 16.52 lira ödüyoruz. Maya yarı fiyatına ,cascade 3 katı fiyatına. Maltlari kırık olarak alabilmek, değirmeni olmayanlar için güzel bir hizmet olmuş , fiyatları da fena gözükmüyor. Ama şerbetçiotu fiyatlandırmaları çeyrek altınla yarışır.
Edit : 25 kg pilsner malt 8 liradan sepete eklenebiliyor, sanırım sitede hatalar mevcut. Umarım şerbetçiotu fiyatları da aynı hatadan muzdariptir.

1 Like

Bildiğim kadarıyla site test halinde, aslında açık olmaması lazım, fiyatlar vb gerçek değil, sanırım düzelteceklerdir…

2 Likes

Sanırım öyle, şu an kapandı site, mantıklı fiyatlarla açılırsa gayet güzel bir hizmet olmuş olacak bizler için , hadi hayırlısı.

1 Like