Alaska Pilsner ­čŹ╗

5 Be─čeni

7 Be─čeni

┼×i┼čede 5. G├╝n ve ilk numuneyi sab─▒rs─▒zl─▒ktan a├žt─▒m :joy:

G├Âvde d├╝┼č├╝k ve ├žok rahat bir i├žimi var berrakl─▒k ve renk tam benim istedi─č├╝m gibi. M54 mayan─▒n kendine has kokusu neredeyse hi├ž yok bunun sebebi 15-16 derecede ger├žekle┼čtirsi─čim fermantasyon olabilir yada 20gr perle dryhop :grin:

7 Be─čeni

Bizim standart pils kitlerden iyi mi? Daha do─črusu, iyidir tabiki de, pils i├žin kaynatmaya de─čer miymi┼č :smile:

1 Be─čeni

Valla tam cevab─▒ ┼či┼čede 1 ay bekledikten sonra anlar─▒z heralde. ama kitlerde olan o metalik tat bu birada yok :smiley:

1 Be─čeni

Vallahi ta┼č kaynat kitlerden iyi olur gibi geliyor art─▒k bana:)) Ben de yapt─▒m bir pilsner, 65 derecede may┼čeleme, sadece saaz kulland─▒m. hafif de bulan─▒k ama tam tabiri ile ÔÇťl─▒k─▒r l─▒k─▒rÔÇŁ ┼či┼čirmiyor, y├╝ksek alkoll├╝ de─čil, 60 dakika SaazÔÇÖ─▒n─▒ az─▒c─▒k ├žok koymu┼čum ama bekledik├že (bekleyemedi!!) t├Ârp├╝lenir.
DMS tehlikesine kar┼č─▒ 90 dakika kaynama, sek i├žim i├žin 65-66 derecede may┼čeleme, 18 derece civarlar─▒nda fermantasyon ve tabii ki s─▒f─▒r O2 ile m├╝-kem-mel oluyor dostumÔÇŽ

4 Be─čeni

@Antinkuntin abi senin tavsiyenle kurdum zaten :grin:

1 Be─čeni

Yapmay─▒n etmeyin! durumumuz vard─▒ da biz mi yapmad─▒k tam tah─▒l─▒; kiti zar zor yap─▒yoruz her an t├╝m ekipman─▒m─▒ yola sa├ž─▒lm─▒┼č olarak bulaca─č─▒m diye endi┼če ediyorum. Bilemiyorum tad─▒na bakmaya f─▒rsat─▒m olmad─▒ ama arada u├žurum yoktur diye d├╝┼č├╝n├╝yorum yoksa var m─▒d─▒r? mesela marketten al─▒nan haz─▒r ├žorba ile evde ilik suyuna yap─▒lm─▒┼č bir ├žorba aras─▒nda ki fark kadar var m─▒?

4 Be─čeni

Abart─▒yor bu tam tah─▒lc─▒lar ya bakmay─▒n siz onlara :slight_smile:
Daha hi├ž metalik tad almad─▒m ben, alan kesin okside etmi┼čtir .net
Ayr─▒ca kitin yap─▒m a┼čamas─▒nda da ├Ânce malzemeler kaynat─▒l─▒yor sonra bu taban halinde konsantreye ├ževriliyor, yani kimyasallarla giri┼čip bir ┼čey haz─▒rlan─▒p, su kat─▒nca biraya benzeyen s─▒v─▒ya d├Ân├╝┼čmesi sa─članm─▒yor, halis mulis bira oluyor.
├çok ┼čeyetmeyin bu tam tah─▒lc─▒lar─▒, ÔÇťyaw he heÔÇŁ diyip g├╝l├╝p ge├žin :smiley:

9 Be─čeni

Hi├ž bira kiti g├Ârmedi─čim i├žin soruyorum. ─░├žindekiler k─▒sm─▒nda herhangi bir koruyucu madde var m─▒? ├ľzellikle ┼ču ÔÇťEÔÇŁ ile ba┼člayanlardan.

Olsa maya ya┼čamaz zaten :grinning: yok ama taze ve konserve fark─▒ var bence. Suyunun buharla┼čt─▒rma i┼čleminde fazlaca ve uzun s├╝re s─▒ca─ča maruz kal─▒yor ┼čotlanm─▒┼č ┼čerbet. ─░llaki kimyasal olarak yap─▒s─▒ az da olsa de─či┼čiyordur.

Ha tabi taze yapmas─▒na ra─čmen malum ticari biramiz nas─▒l bu kadar k├Ât├╝ bira uretiuyor onu bilemiyorum.

1 Be─čeni

Asl─▒nda pekmez yapmakla ayn─▒ mant─▒k desene. Ger├ži ├╝reticilerin fazla suyu buharla┼čt─▒rma y├Ântemi daha farkl─▒d─▒r. Baz─▒ y├Ârelerde k─▒z─▒lc─▒k ┼čurubu yap─▒l─▒r, k─▒z─▒lc─▒k suyu uzun s├╝re kaynat─▒l─▒nca yo─čun k─▒vaml─▒ bir ┼čurup olur. Yaz aylar─▒nda buzlu su ile inceltilip i├žilir. Kit i┼či aynen b├Âyle san─▒r─▒m.:slight_smile:

Evet a┼ča─č─▒ yukar─▒ b├Âyledir s├╝re├ž, biraz daha teknolojik ve end├╝striyelidir. Fakat ÔÇťso─čuk dolumÔÇŁ diye reklam yap─▒yor mesela port66, oksidasyona kar┼č─▒ ├Ânlem de alm─▒┼člar falan.

2 Be─čeni

Aynen iki ├žorba aras─▒ndaki kadar fark var,[quote=ÔÇťPiizman, post:9, topic:124ÔÇŁ]
Daha hi├ž metalik tad almad─▒m ben, alan kesin okside etmi┼čtir
[/quote]

hakkaten okside ettiklerim ├žok oldu:))
umar─▒n─▒z y├╝z├╝n├╝z hep g├╝lerÔÇŽbu zevk meselesi tabii ki ancak taze yap─▒lm─▒┼č, kurallar─▒na uyulmu┼č, kendi a─č─▒z tad─▒na g├Âre modifiye edilmi┼č, tamamen ÔÇťkendine g├Âre dizaynÔÇŁ bir malzeme ile ├╝retiminden-kargo s├╝reci aras─▒ndaki maceras─▒n─▒ bilmedi─činiz bir ├╝r├╝n ile yukar─▒da bahseti─čim ├╝r├╝n aras─▒na fark olmamas─▒ imkans─▒zÔÇŽdedi─čim gibi zevk meselesi,
sevgiler

4 Be─čeni

─░ki t├╝rl├╝s├╝n├╝ tad─▒p bu fikre vard─▒─č─▒n─▒za g├Âre bize sayg─▒ duymak kal─▒r ama kitleri de bu kadar g├Âmmeyelim biz idare ediyoruz bu yapt─▒─č─▒m─▒z bile bizim i├žin devrim niteli─činde say─▒l─▒r en az─▒ndan bir s├╝r├╝ farkl─▒ stil bira ile tan─▒┼čm─▒┼č olduk bir m├╝ddet daha kitlerle devam umar─▒m uygun ┼čartlar─▒ sa─člar─▒m ve bir g├╝n mutlaka tam tah─▒l─▒ da denerim o zamana kadar ya┼čas─▒n kit birac─▒l─▒─č─▒

2 Be─čeni

Zaten bize bu i┼či ├Â─čreten kit birac─▒l─▒─č─▒. G├Ânl├╝m├╝zde yeri her zaman ayr─▒ olacakÔÇŽ
Umar─▒m ┼čartlar─▒n─▒z uyar tam tah─▒la ge├žebilirsinizÔÇŽ
Bana sorarsan─▒z evden at─▒lman─▒n e┼či─čindeyim, e┼čim beni kovdu kovacak evden:)))
Ona ra─čmen kahramanca direniyorum, anlay─▒n i┼čte iki bira aras─▒ndaki fark─▒:))

6 Be─čeni

Mant─▒k olarak basite indirgersek ÔÇťk─▒smenÔÇŁ b├Âyle denilebilir, fakat direkt su kat─▒p kar─▒┼čt─▒r─▒p i├žilemez :slight_smile:
Yine s─▒cakl─▒─ča dikkat ederek maya ile fermente etmek zorundas─▒n─▒z ve yine modifiye ┼čans─▒n─▒z az da olsa var. :slight_smile:

Bak─▒n ├Âncelikle ben burda kiti savunmuyorum bunu bir a├ž─▒kl─▒─ča kavu┼čturay─▒m.
Tabiki aralar─▒nda fark var ama ÔÇťta┼č kaynat daha iyiÔÇŁ gibi bir basite indirgemeye de ┼čiddetle kar┼č─▒ ├ž─▒kar─▒m, kusura bakmay─▒n :slight_smile:
Birinde i├žeri─če istenilen ┼čekilde m├╝dahale edilebiliyor di─čerinde i├žeri─če k─▒smen m├╝dahale edilebiliniyor, hepsi bu.
Burda kimyasal gran├╝r yap─▒p suyla kar─▒┼čt─▒r─▒nca portakal suyuna d├Ând├╝─č├╝ san─▒lan bir ┼čeyden bahsetmiyoruz, kit ├╝retim teknolojisi hayli hassas prosesler i├žeren bir mevzudur ve istenilen tarzlarda ├že┼čitleriyle gayet yeterli biralar─▒ kolayca insanlara kavu┼čturur.

2 Be─čeni

yok kusura bakmad─▒m ama zaten bilerek,isteyerek ve ├Âzellikle abartm─▒┼čt─▒mÔÇŽ Zevkler renkler diyelim, ├╝st├╝ne de ┼čerefeÔÇŽ
sevgiler

2 Be─čeni

Zevk veya renk yok ├╝stad─▒m
┼×imdi sen tam tah─▒l─▒ndan verdin de ben i├žmem mi dedim :smile:

2 Be─čeni