Alaska American Pale Ale

İrish moss kullanmadigim icin chill haze sorunu var aslinda aşırı soğutmadığın zaman sorun yok.

Uygun servis sıcaklığında içilmesi lazım :grin:

kaplama çözündüğü zaman birayı bozma (oksidite) gibi bir etki yapar mı ?

Bilmiyorum, ama biranın okside olmasından çok kendi sağlığınız önemli bence. Çözündüğü zaman içiyoruz o metalleri bir güzel.

21 mart tubikok yarismasi icin tekrar yaptigim Alaska Pale Ale

Reçetede ufak değişiklikler var @BiraSever teşekkürler :grin:

3 Beğeni

Ne demek, seve seve. Umarim bekledigin sonuclari alirsin.
Bu daha bulanik olmus eskiye gore. Dry hopping etkisi gozle gorulur bicimde var. Bir Cold Crash yakisirmis aslinda :slight_smile:

1 Beğeni

Kesinlikle bu yaptiğımız yöntem ile daha farklı bir koku oldu bundan sonra bu sekilde dryhop yapacağım :grin:

Yaptığın dry hop yöntemi nedir?

Fermantasyonun 3. Günü 100gr amarillo dryhop yaptım. 3 gün beklettikten sonra çıkardım baya bir fark var

Pek Alaska Cascade pale ale olmamış o zaman… Daha çok Alaska amarillo pale olmuş.
İlginç bir dryhop yöntemi, fermantasyon devam ederken, hop aromaları uçup gider falan deniliyordu. Öyle bişey olmuyor demek ki?

1 Beğeni

Cascade yok amarillo var sadece basligida degistirdim şimdi. Bu yöntem neipada kullaniliyor

1 Beğeni

Yarışma sonu receteyi bekleyelim o halde… ot biraz fazla ama, denenebilir. Daha evvel senin ot cümbüşlü 1-2 receteni yaptım gayet güzel olmuşlardı, bunu da denerim.

1 Beğeni