5. Bursa Tadımı Bilecik Pazaryerinde şerbetçiotu hasatında

Bu sefer değişik bir organizasyon yapalım dedik ve tadım etkinliğimizi şerbetçiotu’nun merkezi olan Bilecik Pazaryerine taşıdık.
11 Ağustos Cumartesi günü önce hasat, sonra mangal türevi besin kaynaklarına eşlik edecek biralarımızı tadacağız. Gece orada kamp yapıp ertesi gün dönüş yolculuğuna çıkacağız.
Halen detaylar belli olmasa da gelebilecek arkadaşların kaçırmaması gerektiğini düşünüyorum.
Gelişmeleri buradan duyuracağm.

8 Beğeni

Çok eğlenceli olacak gibi görünüyor…

3 Beğeni

Tabii ki, çok seviniriz… Gelişmeler oldukça haberleşelim.

1 Beğeni

Tesekkurker, ilginiz icin.

1 Beğeni

Kedilere mama verecek birini bulursam ben de

1 Beğeni

Bize getir burda takılsınlar… Ya da birkaç gün evde yaşarlar, birşey olmaz… Ben 4-5 gün bırakıyorum

2 Beğeni

İki gün söz konusu olan… cumartesi sabah çıkarken yemek verebilirim, pazar akşam da. Cumartesi akşam ve pazar sabahı ayarlamam lazım.

Beni kızlar nazlı, üstelik ben de hiç kıyamam.

Aslında yanıma almayı düşünmedim de değil. Ama akşam yatmak için arabaya girerken kaçan ve sabaha kadar aranan kedi düşüncesi de pek hoş değil. :slight_smile:

Abi ne yaptın sen ya, bu sıcakta kapalı arabada iki kedi mi bırakılır?
Hani yeni doğan çocuğu lahana gibi kat kat sarmalayıp sonra yanlarından biraz hızlı sinek geçse rüzgarından hasta olacak hale getiriyoruz ya ülkecenek, aynısını kedilere yapıyorsun ha. Bırak abi, at yularlarını üstlerine, kalsınlar evlerinde. Ya verdiğin kadarını verdiğin an yedikleri için böyle yapıyorsun, ya durumu abartıyorsun. İlki geçerliyse, her zamankinin iki katı ver. İkinci geçerliyse, yani hep yiyecek bulacaklarını biliyor, verdiğini küçük öğünler halinde yiyorlarsa yetecek kadar kuru mama ver. Tamam tercih etmeyebilirsin kuru mamayı ama istisnai durum bu. Bir defadan birşey olmaz. Bende bol miktarda veteriner işi kuru mama var. Mama desteği de alabilirsin.

1 Beğeni

Öff beeee, şahane organizasyonmuş yaaa…
Ve benim yine işim var lanet gelsin
Keşke bayramdan sonraki hafta olsaydı :frowning:

1 Beğeni

Bu sene erken olmuş otlar, bayramdan önce hasat bitecek sanırım

1 Beğeni

Ne mutlu ki bu sene olmuş
Bir çok ürün bu sene dolu ve yağmur sebebiyle mahvolmuş durumda

2 Beğeni

Oğlumu alıp gelmek için tarifsiz bir istek duydum…dur bakalım…

4 Beğeni

Ya sen de her fırsatta çakıyorsun bana… :slight_smile: Valla tokat manyağı yaptın. :smiley:

Arabada bırakmam tabii ki kedileri. Genellikle azar azar vermeye çalışıyorum ve büyük oranda kuru mama ile besleniyorlar. Bir öğün sabah bir öğün akşam. Dilendikleri zaman da yoğurt ve peynir.

Ama ne bileyim, kıyamıyorum işte. Evde yalnız kalmalarını da istemiyorum. Farklı yerlere mama bırakarak da yapabilirim ve iki günde bir şey olmaz. Tamam da…

2 Beğeni

Ben 3-5 günlük yemek bırakıp kaçıyorum valla… Kedi bu yav bişey olmaz, 9 canlı bunlar

3 Beğeni

Çok seviniriz, ayarla abi :slight_smile:

İtiraf et, sana da iyi geliyor o. Ayarla valla, ben de ayarlamaya çalışıyorum, çok güzel olur.

2 Beğeni

Ahajahahagah… Hiç böyle bakmamıștım…

Geçen IPA kaynattım, sadece bir tür malt kullandım.

Arkadaşım kullanıyor.

3 Beğeni

Hiç aklıma gelmemişti, teşekkürler.

3 Beğeni