3D Dunkel's U Fleku Clone - Czech Dark Lager

Selamlar,

Euro’nun daha makul olduğu zamanlarda iki kez Prag’a gitme şansım olmuştu. U Fleku isimli eski bir brewery/ restoran var. Güzel bir dark lagerleri var. Hazır havalar soğuk gidiyorken haftaya bir parti denemek istiyorum. Brewerları Ivan Chramosil vaktiyle şöyle demiş:

about 50 percent Pilsner malt, between 30 and 40 percent Munich malt, up to 15 percent of a caramel malt like CaraMunich, and at most 5 percent of a very dark malt like Weyermann’s Carafa II Special. That last percentage of dark malt, he notes, can also include a small portion of something like Weyermann’s CaraAroma, though he warns about overdoing things.

Ben de buna istinaden aşağıdaki gibi bir reçete hazırladım. Bohemian pilsner malt kullanacaktım ama enzimatik gücü hakkında yeterli bilgiye ulaşamadım ve BF de düşük değer verince pilsner malta döndüm. Renk için dehusked carafa II kullanacağım fakat bunu da soğuk demleyip, kaynama sonunda ekleyeceğim. U Fleku’daki dark lagerin rengi epeyce koyuydu. BF’den reçeteyi hazırlarken rengi tutturamayacağım kaygısı yaşayıp %2 daha fazla kullandım. Decocotion yapma imkanım olmadığı için biraz melanoidin ekledim. Karamel malt oranı gözüme fazla gözüktü ama Charmosil koy demiş, sorgulamıyorum. Carafa’dan gelecek az miktarda kavrukluğu da belki baskılar diye düşünüyorum zira diğer dark lagerlerin aksine bu birada roasty tatlar aramıyoruz.

Benzer deneyimleri olan varsa beklerim.

10 Beğeni

Ayrıca su kimyası hakkında önerisi olan olursa tadından yenmez. Nestle su kullanacağım muhtemelen, olduğum yerde en ulaşılabilir ve ucuz olan o olmalı.

Şerbetçiotu olarak Magnum kalmış her nasılsa ama 30dk yerli üretim Aroma eklemesi yapacağım.

1 Beğeni

Damacanaların üzerinde içerikleri yazıyor genellikle.
Reçeteyi hazırladığınız programa bu değerleri girer ve yapacağınız biranın stilini seçerseniz neyin eksik neyin fazla olduğunu vermesi lazım. :slight_smile:

1 Beğeni

Update:

Planlar ters gidince cold steeping yapamadım. Alternatif olarak mayşelemenin son 15 dakikası kattım carafayı. Neredeyse sıfır kavrukluk. Renk tam istediğim istediğim oldu.

5 Beğeni

Ahhh, ahhh, U Fleku, uzun sövalye masalarda hiç tanımadığın insanlarla dipdibe oturduğun bir yerdir. Garsonlar ellerinde sürekli tepsi ile dolaşır, bira bittiği anda sormadan yenisini masaya koyarlar, başka bira almayacağını söylemek için bardak altlığını bira bardağının üstüne koyman gereklidir. Cuma ve Cumartesi geceleri de canlı müzik vardır.

Ve evet EURO’nun mantıklı olduğu zamanlarda altı kere gitiim ve her seferinde de U Fleku’ya gitmiştim. Güzel zamanlardı onlar.

2 Beğeni

Dark bira seviyorum ancak ne zaman carafa malt kullansam (1 veya 2) (cold steep yada normal mayşeleme) daima inceden bir barbekü sosu tadı aldım ve sevemedim.Mayşelemenin son 15 dakikasında kullanmak mantıklı geldi. Ne dersiniz barbekü sosu tadından kurtulabilirmiyim?

“Cold steep” soğuk demleme yapabilirsiniz.

1 Beğeni

onda da aynı tadı aldım.

Dehusked (Kabuksuz) Carafa II kullanırsanız, soğuk demleme veya son 15 dakika uygulamasıyla ciddi ölçüde istediğiniz sonuca ulaşırsınız.

Carafa Special Type 2 olarak da geçiyor aynı malt.

1 Beğeni

Yaklaşık iki aylık, sıcaklığı zaman zaman kontrolden çıkan fermantasyonun sonunda 1.014 FG’e ulaştık. İki ay geçmese beklemek gerekir derdim ama beklenilecek pek bir şey kalmamış olabilir. Neden böyle olduğuna dair çok fazla fikrim yok açıkçası.

Haftasonu şişeleyeceğim.