35 lt + fermentasyon kovası

Merhabalar, jet 30 ile tam tahıl bira yapmaktayım epey bir suredir, makinanin maksimum kapasitesini kullanıyorum en son elde ettiğim ürün 31 ltyi buluyor 33 litrelik kovalarda ısı kontrolü yapıyorum fakat genede taşma olabiliyor 35-40 lt hacimli gidaya uygun fermentasyon kovası nereden temin edebilirim?
Ayrıca 2 adet dikey şişe soğutucum var 33 lt lik kovalarda 2şer adet sığıyor şişelemeyide orda yapıyorum çok rahat oluyor ıçine mavi bidonlardan 2 adet sığdıramam ayrıca mavi bidonlar ısıyı içinde fazlaca hapsettiği için fermentasyonda tercih etmem gene şeffaf yada beyaz ince kovaya ihtiyacım var. İnternette baktım bulamadım sizin bildiginiz satış yapan bir yer varmı?

Şurada var sanıyorum.

En fazla 33 lt lik kovalari var birde 60 lt var fakat 60 lt çok büyuk gelecektir.

Arayın sorun bence, belki sitede guncellemedikleri özel ebat kovaları vardır. Bir site daha var forumda paylaşılan ama bulamadım, bulursam editleyeyim.

1 Beğeni

vinomarketin plastik süt güğümünden yaptığı fermentör leri vardı, hava sızdırmaz tarzda bir ğüğüm alıp yapabilirsiniz, kapağa bir conta, alta bir musluk tamamdır

1 Beğeni

Ben bundan kullanıyorum gayet memnunum. Yalnız bu fermenter de çalkalama yapmanızı önermem. Çalkalayınca şerbet kapağa bulaşıp mühürlüyor ve kapağı açamıyorsunuz. Böyle bir durumla karşılaşırsanız kapağın üzerine kaynar su döküp bir kaç dakika bekledikten sonra açmaya çalışmanız yeterli olur. Artık çalkalama yerine karıştırma aparatını matkabın ucuna takıp oksijen verme işini hallediyorum. Kova derin olduğu için dışarıya şerbeti taşırmıyor tabi matkabı en düşük ayarda kullanmanızı öneririm. Bidon kalın olduğu için sıcaklık kontrolünün zor olacağını yazanlar gördüm buna katılmıyorum dün kılimayı 16 dereceye ayarladım 25 derecedeki mayşeyi iki saatte 22 dereceye düşürdü. Bence normal bir süre.

1 Beğeni

Bu mavi bidonları şarap yapımında kullanıyorm ve içeride fermentasyon sırasında oluşan sıcaklığın etkisiyle mayşenin sıcaklığının diğer beyaz kovalara nazaran çok hızlı arttığını gördüm ısı kontrolsüz ortamda bunların 2 adet40 litreliklerinin dikey şişe soğutucusuna gireceğinden şüpheliyim daha ince uzun oluyorlar ben şarap yapımında 60 lıklardan kullanıyorum

Gerçi fermentasyon yaptığım odada klima kullanıyorum. Kılimayı en düşük derece ayarında dışarıdaki sıcaklığın pik yaptığı zaman 3 saat çalıştırıyorum. Bu şekilde istediğim sıcaklığı ertesi gün aynı saate kadar muhafaza edebiliyor. Kılimasız ortamda belki problem oluşturabilir. Kılima 12k btu inverter a++.bakalım elektrik faturasına nasıl yansıyacak.

Selamlar. Ben 30 lt lik bir süt güğümü kullanıyorum. 40 ve 50 lt olanları da var. Kapağına bir delik açıp hava kilidi yerleştirebilirsiniz. Paslanmaz çelik olduğu için biraz ağır (6-7 kg kadar). Ama kesinlikle plastik fermenterler gibi çizilmiyor ve koku yapmıyor. Tavsiye ederim.

Edit: Bir de zeytinyağı tankı var. Kullanmadım ama süt güğümü gibi o da paslanmaz çelik malzemeden üretiliyor. Genellikle alt tarafta bir vanası bulunuyor. Süt güğümüne kıyasla daha pratik olabilir.

36 ve 50 lt. seçenekleri mevcut.
İşinizi göreceğini düşünürseniz arkadaşlarla iletişime geçebilirsiniz.

1 Beğeni

Düzgün bir e-ticaret sitesi açsalar biz de rahat bir şekilde fiyatları görsek, hatta taksitli olarak satın alabilsek daha iyi olmaz mı acaba? belki imal edenler bu mesajı okur diye yazdım.

Halihazırda çok komik kâr oranıyla iş yapmaya çalışılan fiyatlar üzerine binecek maliyetlerle ürünler satılamaz hale geleceğinden bu iş erteleniyor. Yoksa e-ticaret sitesi açmak bir kaç saatlik iş, hepsinin alt yapısı ve tasarımı hazır…

Hobi içindeki, "bir şişe kaç liraya geliyor?"cuların yüksek oranı azalıp, ülke insanı daha ferah bir ekonomik güce sahip olmadan ertelemeye de devam edilecek.

Size hak veriyorum, instagram dan ürün satmanıza bir itirazım yok. Bu markanın malt kırıcısını kullanıyorum gayet memnunum ama bir e ticaret sitesi üzerinden aldım. Devletin vergi alıp almaması umrumda bile değil yeterinceden fazla vergi almaya çalışıyor ama alabiliyor mu bilmem. Ama ben satın aldığım ürünle ilgili garanti isterim, arkasında duracak bir firma isterim, fiyatta iki kat fark olabilir ama ihtiyaç görürsem gider faturalı olanı alırım, kredi kartıyla alırım ya da kapıda ödemeyle, ürünü almadan önce havale yapmam. Tabi ki maddi gücü olmayanlar vardır bir risk alıp satın alırlar. Ona diyecek bir sözüm yok. Benim ki sadece bir öneriydi. Dükkan sizin istediğinize satar istediğine satmazsınız saygı duyarım.

ben öyle düşünmüyorum, satıcı burda, ürünle ilgili bir problem eğer kullanıcı kaynaklı değilse mecbur ilgilenmek zorunda, aksi halde gelirsin buraya yaşadığın problemi aktarırsın bak bir daha kimse oradan ürün alıyor mu. yani satıcı her türlü ürününün arkasında duracak ki ürün satabilsin ve ayakta kalabilsin, sadece burası için değil ticaretin tamamında bu geçerli. siz n11 vs bir yerden ürün aldığınızda o ürüne 1 puan verirseniz o ürüne kimse dönüp bakmaz, ama yıldızı ve yorumu bol ise o ürün illaki satmaya devam edecektir

1 Beğeni

İnstagram dan satış yapıp yapmaması beni ilgilendirmiyor. Sadece belirtmek istediğim imkanı varsa faturalı ürün almak isteyenlere seçenek sunması. Zaten ürünlerini satın alıp fahiş fiyattan satan siteler var, böyle giderse onların ekmeğine yağ sürer.

1 Beğeni