33 Litre Kovaya Uyumlu Mini Buzdolabı/Derin Dondurucu

Başlıktan da anlaşılacağı üzere 33 litrelik kovalara uyumlu mini buzdalabı/derin dondurucu alma düşüncesindeyim. Ancak kovanın sığıp sığmayacağı konusunda emin olamadım. Genellikle mini dolaplar 80-85cm yükseklik 50-55cm en ve 60-65cm derinlikte oluyor. Ancak bu ölçüler dıştan dışa ve iç ölçülerle ilgili bir bilgi bulamadım.

Örneğin aşağıdaki mini derin dondurucu görselde kovayı alabilecek gibi görünüyor. Ama gerçekte alamayacak kadar dar çıkabiliyor. Bu tür dolaplar kullananlar varsa bilgi alabilir miyim?
26004552-derin-dondurucu-3-cekmeceli-al1003-altus1_medium

Raflı olan dondurucuların her rafta soğutucu boruları var o yüzden boşaltmak mümkün olmuyo tamamen. 22lik kovalar küçük dolaplara girebiliyo diye biliyorum ama 33lükler biraz zor bulursak ben de alabilirim. Buzla kaynar suyla bi yere kadar

2 Beğeni

Soğutucu boruların raflarla ilişiğini kesip yanlara alamamaz mıyız acaba? Benim için asıl önemli problem kovanın enlemesine sığması.

Vestelin bir kaç modeli var, üst raflar sokulsede soğutucu borulardan dolayı anlamı olmuyor, ama alt 2 çekmece tamamen çıkıyor oraya kova sığar. Lakin siz dondurucu değil, soğutucu almalısınız. Dondurucular da her bölmede soğutucu borulardan kovayı sigdirmaniz zor. Sandık tipi 100 lt lik hem soğutucu hem dondurucu olan cihazlarda iş görür .

Şu ürün;
http://www.bxl-bexel.com/urundetay/BS-100-CF?cID-51

1 Beğeni

Tezgah altı yapacağım için sandık tipi uygun değil. Bir de sandık tipi kullanımda kova musluğundan örnek almak işkenceye dönüşür.

Antalya’da olan varsa , 2.el otel çıkmalarını satıyorlar özel ebatlarda 10larca soğutucu bulmak mümkün. Yılbaşında Antalya’da olacağım, bakar bulursam yazarım.

2 Beğeni

Ofis tipi buzdolaplarına sığmıyor 33’lük kovalar. 22 litrelik kovalar kullanılabilir ama.

1 Beğeni

Kovanın sığdığı dolaplar “şişe dolabı” diye geçen modeller.
Ofis tipi olanlara sığmıyor.
Derin dondurucular zaten - (eksi) değerlerde soğutuyor, o bu iş için hiç uygun değil.

1 Beğeni

22 litre kovalarda 23 litre kit kurulumları için uygun değil malesef :frowning:

Harici termostatla derin dondurucularda kullanılabiliyor hocam. Resimdeki termostattan almıştım onunla kullanıcam. 6 program ayarlı soğutma ve ısıtmaya uyumlu. İlerde çay otomatı vs. alırsam kendi termostatını devre dışı bırakıp bunu kullanılırım diye

Edit: İllaki derin dondurucu olması önemli değil tabiki. Mini dolap ya da dondurucu farketmez. Önemli olan 33 lük kovayı içine alabilecek iç ölçülerde olması.

Bir ara ben de bakmıştım dolaplara. en uygunları camlı meşrubat dolapları sanırım ama onların da sarfiyat durumunu bilemiyorum. Ben birkaç kere benim küçük dolabı faaliyete geçirdim, ama her defasında elektrik faturası canıma okudu (tabii bunda herhangi bir termostat kullanmamış olmamın da rolü var).

Boruları kıvırma işleminde tıkama ihtimaliniz yüksek. Yani işe yaramaz. Buzdolapcilari bakır boruları nasıl kıvırmak gerekiyor biliyor, anca onlar yapar.

Camlı meşrubat dolapları en uygunu evet. Onların da ikinci el minisini bulmak mesele. Sıfırları da çok pahalı

1 Beğeni

buzdolabı ve çay otomatı için şahane bir çözüm ama bu tarz kullanımda derin dondurucunun ömrünün uzun olacağını sanmam.
-15e doğru koşturması için tasarlanan bir sistemi misal 18 derecede sabit tutmak istiyorsunuz diyelim, zırt pırt çalış kısa zamanda dur, çalış tekrar dur fln
Bilemedim :confused:

Şu tarz spotçuları yoklamakta fayda var.

1 Beğeni

Evet bu tür dışarıdan müdahaleler cihazı daha sonraları normal amaçlı kullanım için de elverişsiz kılıyor.

Bu açıdan düşününce derin dondurucuyu erken emekli etme ihtimali de var haklısınız. Attığınız bağlantıdaki resimdeki dolaplardan bir kaçına yakından baktım ama 33 Litre sığmıyor.

Uzun şişe dolapları eninde ve mini buzdolabı kısalığında şişe dolapları var onlardan araştırmak lazım sanırım.

Hocam siz eski bir bulaşık makinesini alıp içine donmuş pet mi koysanız? :slight_smile:
Yanlış anlamayın, dalga geçmeye çalışır değilim ama dolabın kısa olmasını istediğiniz için iş çok zorlaşıyor bence. 22 litrelik kovaya uygun partiler yapmayı düşünseniz her şey daha kolay olacak derim.

1 Beğeni

“Hocam siz eski bir bulaşık makinesini alıp içine donmuş pet mi koysanız? :slight_smile:

Sesli güldüm:rofl: Hocam hali hazırda resimdeki şekilde İç İşleri Bakanının mutfakta bana ayırmış olduğu yeri kullanıyorum ve başka yer kullanmamam konusunda ultimatom yedim:skull_and_crossbones:

Amacım bu dolabı alttan ve üstten biraz daha büyüterek çamaşır makinesi boyutunda bir soğutucu/buzdolabı/derin dondurucu vs. sığdırmak. Bu boydan büyük işlere kalkışmam durumunda faaliyetlerimin durdurulması vetosu yiyebilirim:crazy_face:

Büdüt: Şu an için kitlerle çalıştığımdan 22 litre kovalarda kullanışsız olur benim için. Sanırım kısır döngüdeyim :slight_smile:

1 Beğeni

Hocam oraya içinde 33’lük kova bulunan bir buzdolabı sığmaz bence.
Canınızı sıkmak için demiyorum ama sadece kova olarak da düşünmeyin, bunun bir de hava kilidi var.
(Gerçi hava kilidini hortumla yaparsanız 2 santimlik bir çıkıntıyla kurtarabilirsiniz)

1 Beğeni

Mobilya dolabı alt ve üst fazlalıklarını marangoz çırağına bahşiş karşılığı aldırırsam. 85cm yükseklikte mini bir dolabın sığacağı bir boşluk oluşuyor. Derinlik ve en konusunda da sıkıntı yok zaten.

Sanırım şöyle mininin bir üst boyu şişe soğutucuya ihtiyacım var.

1 Beğeni

hocam buzdolabını oraya çok sıkı bir şekilde koyarsan yanlardan hava girişi olmaz, dolabın arkası çok ısınır. Buzdolabı ısısını atabilmesi için yanlarda boşluk şart.

Yani bunları da hesaba kat.

1 Beğeni

ddasd