3. İstanbul Ev Birası Tadım Günü

50 metrelik bina mı olur yahu. Kaç kalori onu yürümek haberiniz var mı :stuck_out_tongue:

2 Beğeni

50 değilse 40tır.
Uzun ve daha da devam eden bir koridor valla :slight_smile:

Kalori yakıp mideye gireceklere yer açıyoruz.

4 Beğeni

O normal bir bina değil uzunluğu rahat 100 m vardır.

2 Beğeni

Malesef ben aracımla gelmiyorum gelseydim alırdım.

1 Beğeni

Bana gönderirseniz ulaştırırım ben. :stuck_out_tongue:

2 Beğeni

ah keşke biran değil sen gelseydin be dostum…neyse canımız sağolsun

1 Beğeni

@Denisthemenace o nasıl bir porterdı öyle
@chucks bira yapımında her adım yolunda gitsin diye uğraştığın ve neyi nasıl yaparsam sonucunda ne olur bilgisine sahip olduğun o kadar belli oluyorduki
@Antinkuntin yoruma gerek yok, sıfır ekşilik, dozunda tatlılık ve akıcılık
@wildtrak m54le yapılan pilsneri kaçırdığıma o kadar üzgünüm ki, ardından yapılan yorumları duyunca bu üzüntü dahada katlandı
@biravatar yurdum birası, keşke bu tadda bir ticari satışta olsa. Bu arada erciyes otlar için teşekkürler.
@guducu önce tertemiz biran sonra servisteki katkıların için bin teşekkür, %90 senin doldurduklarını içtim

Daha aklıma gelmeyen nice emek…

Herkesin emeğine sağlık dostlar. Nice tadımlarda görüşmek dileğiyle :beers:

17 Beğeni

@Denisthemenace in porter i gerçekten harikaydı.

9 Beğeni

Dünkü tadim çok guzel gecti malesef bitimden sonra fazla kalamadim dshs fazla sohbet isterdim ama evde pizza yapmami bekleyen 6 misafir vardi, benim de en çok aklımda kalan @Denisthemenace imperial porter oldu ilk defa imperial içmiş oldum aslında kendi yaptiklarim haricinde tt ev birasi ilk defa içtim bir çok birayı deneyimlemis olmak benim için gayet faydalı oldu emeği geçen herkese teşekkür ederim tadımdan sonra ne gariptir ağzımda hep buğday birası tadı kaldı.

5 Beğeni

18 Beğeni

Çok başarılı bir etkinlikti, çok değerli bilgiler edindim ve bir çok yeni dost ile tanışma fırsatımız oldu. Emeği geçen herkese teşekkürler. Şimdi tattığımız biraların reçetelerinin peşine düşme vakti.

PS: Son fotoğrafa göbeğimle damga vurmuşum … :upside_down_face:

10 Beğeni

Bana sorduğun reçeteleri paylaşayım
Alaska Pilsner

Alaska Pale Ale

3 Beğeni

Tadım da içtiğim en iyi pilsner di.

1 Beğeni

En merak ettiğim biraya yetişememek :expressionless:

1 Beğeni

Henüz tam tahıl yapamamış, içememiş insanlar var lütfen paylaşılanlara ve yapılan ağız sulandırıcı yorumlara dikkat edelim :stuck_out_tongue: :smiley:

1 Beğeni

çok şey kaçırdın, biraya olan inancımı yükseltti resmen, öyle bir pilsener di.

2 Beğeni

:persevere:

Böylelikle M54 baya bi aklanmış o zaman, hemde soğuk fermantasyonda daha iyi sonuç veriyor şeklinde :beer::grinning:

3 Beğeni

Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim öncelikle. @Piizman tekrar yaptığımda sana getireceğim :grin:

Ben reçetelerimde artık tek tip malt tabanı kullanarak bunu daha nasıl iyi yapabilirim diye uğraşıyorum. En büyük destekçim tabiki @Antinkuntin çok emeği var üzerimde :grin:

6 Beğeni

@Piizman çok şey kaçırdın. @wildtrak ın Alaska Pilsneri gerçekten çok güzeldi.Hatta tadımda yüzsüzlük yapıp 3 bardak içtim. Aynı reçeteyi ben daha fazla malt ve şerbetçiotu miktarı ile modifiye ederek m44 maya ile 15C sınır sıcaklıkta fermente ediyorum şu anda…bakalım ne çıkacak

5 Beğeni

Bir önceki etkinliğe göre daha lezzetli biralar tadabildiğimiz bir etkinlikti. Emeği geçenlere teşekkürler.

3 Beğeni