21B Sessar’s NEIPA

Anahtar Kelimeler: NEIPA, Citra, Mosaic, Sabro, Cashmere, Waimea, Lallemand Verdant IPA

Uzun zamandır bir NEIPA planım vardı. Nihayete ersin istedim. İlk başta 3 çeşit otla 300 gram hesaplamıştım. Ama sağolsun @Msk nın Cashmere ve Waimea takviyesi ile 400 gramlık bir cümbüşe dönüştü. Tarif;

23 litre için %75 verim öngörüsü ile 1062 OG hedeflediğim kaynatma sonunda 22 litre için 1070 OG alarak verim hesabımın üzerine çıktım. 6.2 öngürelen alkol volümü %7 ye, 1015 hesaplanan FG de 1017 ye yükselmiş oldu. Posa beklediğimden fazla çıkarak fermenter volumünü 1 litre düşürdü. Birada yüksek acılığı hiç sevmediğim için IBU alt sınırlarında dolaştım. Zira oluşması kuvvetle muhtemel hop burn de acılık etkisini oldukça arttıracaktır. Mayadan gelecek olan meyve esterlerini güçlendirmek için de sıcaklığı ilk başlarda maximum seviyede tuttum.

Fermentasyonun en verimli anını gözlemlemeye çalıştım. resimdeki gibi bol krauseni yakaladığımda birinci dryhop için 125 gramlık ot karışımını torba ya da kapsül kullanmadan olduğu gibi fermentere boca ettim. Fermentasyon güçlü devam ettiği için dryhop sonrası fermentere gaz basmadım. Ama ikinci dryhop sonrası gaz basıp oksijeni dışarı atacağım. Sonrasında da kapalı sistem fıçıya transfer.

Otlar bir kaç gündür fermenterde. Resimdeki gibi yüzey kısmında bulamaç kıvamında yeşil bir katman oluşturdu.

Otları kaynatmada ve fermenterde torba, kapsül vs şeylere hapsetmeyi sevmediğimden olduğu gibi boca ediyorum hep. Ama bu sefer doğru mu yaptım bilemiyorum. Bu birayı sorunsuz fıçılarsam derin bir oh çekerim. Zira 125 gram daha ot girecek içeri :grimacing: Yüzer dip tüpün ucunda filtre de yok(Keşke zamanında sipariş etseymişim).150 gramlık kaynatma ve hopstand sonrası 125+125 gramlık bir dryhop partisi.

Genellikle fermenter posasını 1 litre olarak hesaplarım. Ama bu kurulumda otlar yüzünden muhtemelen 3 litreye yakın bir posa çıkar gibi. Toplamda 19 litre olarak fıçıya girer.

Umarım ot posası çok uğraştırmaz beni…

13 Beğeni

Buz kasetleri ayin yapiyor :grinning: Fermenterdeki ozellikle 2. goruntu cok iyi, ama ben de gerildim uc parmak shot kadayif gibi yuzeyde kumelenince :grinning:

Siseleme-ficilamayi kesinlikle aceleye getirmeden, sakin bir zamana denk getirmeli. Simdiden kolay gelsin, eminim sirf rahiyasi icin bile degecektir emeklere.

3 Beğeni

İyiydi :slight_smile: :slight_smile: Bu ayin ninkasi için…

Kendime evin içinde yeni bir dolap buldum. Henüz straforlama yapmadım. Havalar da serin gidince soğutma çok problem olmadı. Ama Neipa’nın şot posası ile imtihanı nasıl olur bilemiyorum. Şu an dip tüp posanın hemen altında ve ucu tıkalı değil. Umarım hep öyle kalır.

2 Beğeni

Yapmayı çok istediğim ama sürekli yutkunarak geri attığım bir tür. 400 gr ot ne demek, bildiğin maaşı yatırmışssınız.

umarım malum istenemeyen durum gerçekleşmez ve gerek göze gerek burna gerek damağa hitap eden kapitalism harikası bu içecek ortaya çıkar.

Fermzilla çok yakışıklı. Kapak açarak mı yoksa zamanı geldiğinde içerdeki hop u serbest bırakarak. mı şotluyor sunuz?

1 Beğeni

Teşekkür ederim. Aslında bu otlar kendi vatanlarında alıcıları için birim bazında düşünürsek çok pahalı değiller. Ama bizim gibi “coğrafya kaderdir”i yaşayan ülkelerde kapitalizm harikasına dönüşüyorlar malesef.

Bu kurulumda kapak açarak dryhop yaptım. İkinci dryhop u da kapak açarak yapacağım. Sonrasında gaz basarak içerideki oksijeni hızlıca tahliye edeceğim. Ama aklımda içeriden mıknatısa tutturulu kapsül sistemi var. Dışarıdan bir müdahale ile mıknatısı çevirince kapsül dönecek ve içindeki otlar serbest kalacak.

3 Beğeni

Sizinde kullandıgınız tamtahıl çelik fermenter kapagına mıknatıs la uyguluyorum ben.

Keşke mıknatısın balıkla ilişkisi hiç kopmasa ve 72 saat sonunda, sepeti biradan ayırabilsek. Ama ne mümkün. Dışardaki mıknatısı çekince alttaki şerpetçiotu sepeyi aşağı düşüyor. Daha sonra alamıyoruz.

4 Beğeni

Stonehenge olmuş hakikaten buz kasetlerinden ya :slight_smile:

Ot listesi yüreğime indiriyodu az daha ama… Ben o kadar otla 10 kova bira çıkarırım heralde :joy:

5 Beğeni

Güzel düşünmüşsünüz. Eğer kapsülü biradan geri çıkarmak istiyorsanız kova kapağına değil de kova duvarına sabitlemelisiniz. Dryhop zamanı geldiğinde dışarıdaki mıknatısı aşağı doğru çekip kapsülü biraya indireceksiniz. Kapsül ve dıştaki mıknatıs birbirinden kopmamış olacak. Yeteri kadar durduktan sonra dıştaki mıknatıs ile kapsülü tekrar yukarı çekeceksiniz. Mıknatısın gücü yetersizse neodyum mıknatıs kullanabilirsiniz.

4 Beğeni

Fermenterin kapağı ile bira arasındaki mesafe kısa. şerbetçi otu sepetinin bir kısmı biranın içine giriyor. Malum yerçekimi otlar ıslanıyor. Diyeceksiniz yan dursun. Benim sepet durmuyor. Kavis var vb. Bir takım sıkıntılar.

Yoksa ilk hoplatmada 72 saat bekletip çıkarma önemli benim içinde.

Bakalım uygun nir yöntem bulacağız. Tek hoplatmada sıkıntı yok. Ama yarın NEIPA yaparken o kapağı açmadan yapmak istiyorum.

Ekipman uygunken denemek istediğim bir stildi. Umarım fazla bağımlılık yapmaz :grimacing:

1 Beğeni

O zaman dışarıdaki mıknatısı neodyum kullanın. Kapsülü taban kısmından kavrayacak. Yani kapsül diklemesine değil de uzunlamasına biraya dalıp çıkacak. Kapsül yan durduğu için dar alanda ıslanmaz sanırım.

1 Beğeni

Elimde 40x10x20 mm neodyum mıknatıs ve 30mm balık ile debedim. Sanırım balık ve mıknatısın oluşturdugu çekim gücü fermenterin duvarında durmaya yetmedi. Fermenter şu an dolu. Ancak emin olmak için bir kez daha deneyeceğim.

Sepetin içine aynı 40x20x10mm neodyum mıknatısı koysam tutar muhtemelen Ancak biraya bu şekilde daldırmak istemiyorum.

1 Beğeni

Oluyor oluyor :slight_smile: Beklenen FG ye bir hafta içinde inmiş. OG 1070 FG 1017. Renk harika koku ve aroma da… ikinci dryhop yarın…

10 Beğeni

Verdant IPA ile yapılmış NEIPA görüşlerini merak ediyorum. Yavaş çalışan bir maya gibi göründü bana. 1 haftada indiği değer basınç altında mı yapıldı acaba diye düşündürttü.

Ek olarak tek paket olarak mı kullandınız?

1 Beğeni

Ben de yavaş çalıştığını okumuştum aslında. Reçetede mayayı 1 paket olarak girmiştim ama fermentere çoğaltarak attım. Bir de üst sıcaklık değerlerinde çalıştırdım. Maya gayet iyi iş çıkardı. Basınç kullanmadım.

3 Beğeni

3.5 günlük ikinci dryhop sonrası NEIPA yı bugün kapalı transfer yöntemi ile fıçıya aldım. Yüzen yüklü miktar şot posasının aktarma için büyük bir sıkıntıya neden olmasından korkuyordum. Ama fermentere basıncı verince harika bir olay gerçekleşti ve basıncın etkisiyle olsa gerek ne kadar posa varsa hepsi dibe doğru indi. Bir saat basınç altında bekletip tüm posanın iyice dibe inmesini bekledim ve aktarımı başlattım.

Ama illaki bir aksilik çıkacak ya mutlaka. Aktarım yarıdayken pat diye durdu. Hah dedim hortum tıkandı. Yüce Odin, nedir bu sıkıntının kaynağı…? Orayı kurcala burayı kurcala olmuyor. Tüp manometresine baktım ki ne göreyim. Tüp bitmiş. Dolu diye sipariş ettiğim tüpü yarım yamalak yollamışlar meğer. Neyseki fıçıları besleyen büyük tüp imdada yetişti de aktarımı tamamlayabildim.

Görüldüğü üzere o kadar şot posasından basınç sayesinde eser yok. Bütün posa fermenter dibine çakılıp kalmış.

Tüpün azizliğine uğramış olsam da sağ salim fıçıya aldım ve dolaba alıp gazı açtım sonunda.

18 Beğeni

Aynı yerden alınma tüp, kardeşim kapalı transfer yaparken bitiyor. Tesadüfün böylesi. 2 lt lik tüplere güven olmuyor pek bereketli gelmedi bana.

Çelik fermenterden sonra buda çık bir ekipman olmuş size…

Zaten tüpleri maksimum doldurmuyorlar. Ama böyle bir kaç denemede de bitmez ki iki litre bile olsa. Var bu işte bir pislik. Çelik fermenteri artık kullanmıyorum hocam. Kapalı tranfer için uygun ama yüksek basınca(basınçlı fermentasyon için) pek uyun değildi. Bir yanlış anlaşılma oldu bu konuda. Ama sağolsun tamtahıl ekipman gerekli desteği sağladı ve fermenteri onlara geri yolladım.

2 Beğeni

Yüksek basınçtan kastınız nedir ? Basınçlı fermentasyona neden uygun olmadığını düşünüyorsunuz?

10 psi ve üzerinde bir süre sonra hava kaçırmaya başlıyordu. Benim almamdaki asıl amaç basınçlı fermentasyon yapmaktı. Kontrol için geri yollamıştım. Firmadaki arkadaşlar da asıl amacın basınçlı fermantasyondan ziyade kapalı transfer olduğunu söylediler. Bir yanlış anlaşılma vardı sanırım benim tarafımca. Ama benim madur olmamam için de sağolsunlar anlaştığımız bir fiyatı geri iade ettiler :pray:

4 Beğeni