2. İstanbul Craft Bira Forum Tadım Günü

Değerli Arkadaşlar,
2. İstanbul tadımımızı 22 Haziran 2019 Cumartesi gün yine Tubikok Klüp odasında yapacağız.
Geçtiğimiz tadım son derece güzel ve yoğun katılımlı geçmişti. Bu sefer daha da kalabalık ve daha da eğlenceli olacağından hiç şüphemiz yok.

Geçen sefer olduğu gibi katılımcılar aşağıdaki listeye giriş yapabilirler.

Bu sefer tadımı daha doğru planlayabilmek için lütfen bira getirecekler ve birasız gelecekler listeye isimlerini yazdırsınlar. Belli bir sayının üzerine çıkarsak maalesef daha fazla katılımcı kabul edemeyeceğiz. O yüzden bir an önce listeye giriş yapmanızı önemle rica ediyoruz.

Tadımın başında “Tadımı nasıl yapmalıyız?” konulu kısa bir bilgilendirmemiz olacak.

• Tadım 22 Haziran Cumartesi gün olacak.

• Toplanma saat 13.00, Tadımımız 13:30’da başlayacaktır.

• Tubikok’un Maslak’ta bulunan Kulüp evinde yapılacak.

• Tadıma bira getireceklerin, herkesin birasını tadabilmesi için her çeşitten en az 4 şişe getirmesini bekliyoruz.

• Değiş-tokuş, takas için istediğiniz kadar bira getirebilirsiniz.

• Biralarınız için size dolap imkanı verilecektir ama vakit kaybetmemek adına daha önceden soğutup, biralarınızı öyle getirmeniz daha iyi olacaktır.

• Bira getiren için 30 TL, Birası katılım için 50 TL alacağız. Listeye adınızı yazmanız önemli, kapasitemizi aşarsak maalesef sadece ismi listede olanlar ile tadım yapabileceğiz.

• Ben de börek yaptım, çörek yaptım, getirdim diyenlere asla hayır demeyeceğiz:)

• Tubikok

Maslak Mahallesi, Ahi Evran Cd. D:No: 3, 34450 Sarıyer/İstanbul

https://maps.app.goo.gl/pLUFkw9ETRn4mD3UA

Tadım günü görüşmek üzere
Sevgiler

10 Likes

Tecrübeme binaen söyleyeyim, 14.00 gibi başlarsanız daha iyi. Biralar yolda illa ki çalkalanıyor.
Alternatif olarak biraları eviye üzerinde de açabilirsiniz :slight_smile:

Değerli dost, geçen sefer 14.15 e sarktı. En geç toplanma saati zaten 13.00, daha erken gelene de hayır demeyiz. Geç başlamamak lazım. Ne kadar geç başlarsak o kadar uzuyor…

2 Likes

Öneri olarak katılacak bira sayısını biraz kısıtlamak lazım, geçen sefer sona doğru kimse bir şey anlamadı.

2 Likes

Bence adet iyi çünkü ilk tadımda çok kalabalık olduğumuz için yetmedi herkese getirilen biralar.

1 Like

adet değil de etkin tadım yapıp damakların ölmemesi adına sınırlamanın faydalı olacağı kanaatindeyim.

2 Likes

Arkadaşlar, listeyi dolduralım lütfen. Geleceğini bildiğim, konuştuğum arkadaşlar henüz giriş yapmamışlar…Şu anda bayram, iş güç bahanesi de yok…:slight_smile:

1 Like

22 Haziran’da M&J Brewery olarak bir kaç çeşit ile katılıyoruz :beers:

5 Likes

Arkadaşlar tam 28 çeşit bira oldu. Ben belki kendi çeşitlerimden azaltacağım…
Biraları yazmak için son 2 gün, çarşamba gün listeyi kaldıracağım.
Çok fazla bira olunca sonlara doğru zorlanıyoruz…
Gelmek isteyen lütfen biralarını listeye yazsın.
Ayrıca birasız gelenleri de listeliyorum. Onlar da bir an önce bana bilgi versin lütfen. O listeyi de kapatacağım çünkü.

Maalesef bu sefer katılamayacağım. Neler kaçırcam kim bilir… :expressionless:
Bir sonrakinde aksilik olmazsa biralarımla oradayım.

Değerli arkadaşlar,
Yoğun ilgi ve katılım için teşekkür ediyoruz. Listeyi bugün itibari ile kapattım. Aslında “biraz” kalabalık olduk ama olsun:)
Birasız gelecek arkadaşlar Lütfen bana DM atsın, çünkü orası da bayağı kalabalık oldu(ne güzel:)) ama yine de orada sorun yaşamamak için lütfen benimle iletişime geçin.

2 Likes

Çok gelmek istiyordum ama maalesef katılım sağlayamayacağım gibi görünüyor. Liste kapanmış sanırım, 25 ve 26 satırdan beni kaldırabilirsiniz.

2 Likes

Üzüldüm gerçekten…Bir dahaki sefere o zaman…

1 Like

Tadım biralı ve birasız pek çok katılımcı ile yarın yapılacak. Gelecek herkesle yarın görüşmek üzere…:beer:

5 Likes

Bu sefer ben gelemiyorum ama bolca fotoğraf, yorum vs beklerim… Herkese sevgiler :slight_smile:

4 Likes

Sensiz çok eksiğiz :frowning:

3 Likes

Valla aklım sizde benim de… Bir dahakine umarım :slight_smile:

15 Likes

Güzel bir tadım günüydü. Teşekkürler. Bu tadımdaki katılım sayısı çok uygun. Geç saatlere kadar kalınmıyor. Getirdiğim biranın ismi “EWBO” idi. Umarım öyle olur :slight_smile:

7 Likes

Önder abi benim biralar sampanya gibi kopurmus yaw. Enfekte yada oksitlenme oldugunu sanmiyorum belki dekstrin malti fazla mi kacirdim ya da depoda saklama ortamim mi sicakti gelirken mi calkalandi sicaga mu maruz kaldi bilemedim. Bayagi makara yapmissiniz benim salatalik&citra ipa ile. kavunlusunu yap diyen var, icine sirke yag koy diyen var. İyi ki havuclu ipayi yollamamisim. :flushed: Bu arada beni sadece deneysel bira yapan biri olarak tanitmissiniz yaw.:hugs: tamam deneysel biralar yaptigim dogru ama ben normal bira da yapiyorum.:wink:
APA,IPA, Belgian , Bugday yapmisligim var.:dancing_women::dancing_women:. Bir duzeltme daha yapayim;ben ispanakli bira yapmadim, ispanagi yesil rengi icin kullandim.:joy:
Bu arada tadim yapanlarin her turlu elestiri ve onerilerini bekliyorum.cunku tekrar yapacam. bir sonraki yarismaya hazirlayacam.Benim tespitim:salatalik bayagi. yogun aroma vermis.totalde 5ltlik fermenterde 70 gr Citra vardi yaw.nereye gitti bu otlar ben de anlamadim.serbetciotu beni yaniltti
Cok guzel keyifli bir tadim olmus programlama ve koordine hatalarinin kurbani olarak gene katilamadim.Yoksa vallahi savunurdum kendimi :joy::beers::beers:

5 Likes