17D Menegin's Barleywine

Bir tarifte benden gelsin o zaman;

9 Beğeni

Bu kveik hangi aromaları veriyor?

Bende göreceğim İsmail, henüz bilmiyorum.

2 Beğeni

Konuşulan turunçgil ağırlklı aromalardı ama bizzat deneyenimiz yok henüz.

3 Beğeni

Hornindal tropik agirlikli seklinde tarif ediliyo genelde, ben bi kere neipa yaptim inanilmaz tropikti ama galaxy ile nelsonin isi diye dusundum, mayanin da katkisi olmustur muhakkak.

Kveikten karakteristik aromalari alabilmek icin 30 derecelerin uzerine cikarmak sart birayi, 40a kadar yolu var nerdeyse, normal sicakliklarda daha notr tat verecektir.

2 Beğeni

Bugün kveik ile çavdar ipa yapiyorum…
Dün epey bir okudum, detayları paylaşacağım.

4 Beğeni

Evet bende baktım ananas, mango ve turunçgil aromaları veriyormuş. Aslında tek ot target kullanıp neler çıkaracağını görsem mi diye düşünmüyor değilim. Bu arada buğdayı koymamaya karar verdim diğer görüşlere de açtığım . Underpitch yapacağım, kendileri de öyle öneriyor zaten. Fermantasyon sıcaklığı 21-35 gibi geniş aralık versede hiç cold break beklemeden 35 te mayayı eklemeyi planlıyorum. Sonrasında eteafını sarma veya strafor kutuda bekletme planlarım var. 3-4 gün süreceği düşünülürse çok ta ısıtma kemerine ihtiyacım olmayacak.
Onun dışında kullanıcı yorumlarında şişede gazlanma sorunu yaşayanları okudum, böyle bir durumla karşılaştın mı diye soracağım @anon30231174 ama sanırım sizin fıçı ekipmanı vardı. Tecrübe eden arkadaşlar varsa görüşlerini almak isterim…

2 Beğeni

Yalnız benim tarif her zamanki gibi oldu… Tam bir çorba. @ers yine çok söylenecek. İçmeden ne olduğunu söylemeyeyim diyorum ama anlıyor adam… Bilemedim ne yapsam…

Aha buldum… @menegin yeni birasından göndermiş derim.

Bu arada, SMASH Several Malts and Several Hops demekti değil mi?

3 Beğeni

Target yerine magnum falan tercih et bence, daha nötr bir sonuç alırsın ottan…

1 Beğeni

Bence bu durum kveik mayaların optimum çalışma sıcaklığı ile alakalı. 30C civarı çalışan bi mayayı 18-20C’de şişede bekletince çalışması yavaş oluyor diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Sevgili Mehmet Sami, bazı yorumlarda dolapta bile çalıştığını söylüyor. Henüz bilmediğimiz bir Maya, sonuçları göreceğiz.

1 Beğeni

Bu maya ile tecrübelerimiz az. Ben de kovadaki dry stout’u şişeleyip esb kaynatacaktım kveik maya ile gaz çıkışı hala bitmedi. Kovada 23 gün olmuş gravity de 1puan düşmüş şişelemekten vazgeçtim.
Benim planım 40C’ye kadar soğutup kovaya aktarmak. Sanırım 35C civarı mayayı eklemiş olurum. Reçetem de dryhop var 4 gün fermantasyon 3 gün dryhop 7. gün şişelerim sanırım.

1 Beğeni

Akşam bazı bilgiler paylaşacağım, acele etmeyin, beklemede kalın

3 Beğeni

Çoğalttın mı mayayı @menegin? Baya merak etmeye başladım bunu.

Benim de basit biralar yapip mayanin tadini alma planim var. Maya evrimsel surecinden dolayi biraz besin acisindan destek istiyo ama sisede gazlanmayla alakali bi problem duymadim bugune kadar biraz arastirmak lazim abi.

Underpitch iyi geliyo aynen, ben slurryden cogaltmaya usenip dibinden 1-2 kasik ekledim ve ertesi sabah yuksek bi krausene uyandim :smiley:

2 Beğeni

Benden önce biracılığın öncülerinden sevgili @BoBo çalışmalara başladı bile .
Çoğaltınca ekibe yollarım siz de dağıtırsınız. Ben 4 günlük sokağa çıkamama yasağında kaynatmayı düşünüyorum .

2 Beğeni

Estağfurullah…
Biraz haset yönüm var, hepsi o. :slight_smile:

1 Beğeni

Hahahaha, yok şu an sen daha müsaitsin :slight_smile: ben rol çalma olarak görmedim, stiller farklı zaten sevgili dost :wink:

1 Beğeni