10C FAtE’s Weizenbock

@magunay’ın katkılarıyla aşağıdaki weizenbock’u bu hafta kaynatmayı düşünüyorum. Esasen onun TAP6 konusundan yola çıktım ama biraz değişti gibi. Ilk kez decoction deneyeceğim.

#Weizenbock

#Vitals
Original Gravity: 1.066
Final Gravity: 1.009
IBU (Tinseth): 17
Color: 38 EBC

#Mash
Temperature — 35 °C10 min
Temperature — 45 °C10 min
Temperature — 50 °C10 min
Temperature — 64 °C40 min
5 dk sonra Decoction başlayacak.
1/3 Decoction — 67 °C10 min
1/3 Decoction — 70 °C20 min
1/3 Decoction — 95 °C5 min
Temperature — 75 °C5 min

#Malts (5.54 kg)

3.3 kg (59.6%) — Weyermann Wheat Malt Pale — Grain — 3.9 EBC
1.4 kg (25.3%) — Weyermann Vienna Malt — Grain — 5.9 EBC
390 g (7%) — Weyermann Munich I — Grain — 14 EBC
175 g (3.2%) — Weyermann Caraaroma — Grain — 390 EBC
175 g (3.2%) — Weyermann Caramunich II — Grain — 130 EBC
100 g (1.8%) — Weyermann Carafa I — Grain — 1000 EBC

#Hops (38 g)
15 g (13 IBU) — Perle 8.25% — Boil — 60 min
23 g (4 IBU) — Hallertauer Mittelfrueh 4% — Boil — 10 min

#Miscs
5 g — Irish Moss — Boil15 min

#Yeast
1 pkg — Fermentis WB-06 Safbrew Wheat

Not: Caraaroma ve carafa cold steep yapılacak.

2 Beğeni

Buğday birasında irish moss a gerek varmı ki?

Kolay gelsin şimdiden :slight_smile:
@guducu sadece berraklık olarak düşünme hocam, tortu sıkılaşınca dolumda da kolaylık oluyor…

3 Beğeni

Bende aynı şekilde buğulu bugday ve koyu renkli biralarda gerek yoktur diye düşünüyordum ama kullanımını yinede tavsiye ediyorlar okuduğum kadarıyla.

Bu arada ilk yaptığım buğday birasında da kullanmıştım ve şişelerken çok açık renkli olduğunu gördüm gazlanınca buğu olayını bende merak ediyorum.

Irish moss konusunda tecrübem yok okuduklarımda hep berraklık nedeniyle kullanıldığını hatırlıyorum bende yeni bir şey öğrenmiş oldum.

Merhaba başka bi konuda yazmıştım ama cevap alamadım. Irish moss kullanırken biab torbasının içine mi atmak doğru yöntem yoksa direkt tencerenin içine mi atmalıyım?

Direkt tencere içine.

Teşekkürler ilk denemem boşa gitti o zaman.

Yok boşa gitmez, sadece irish moss etkisi azalabilir

3 Beğeni

Ben torba içinde ekliyorum, durum resimdeki gibi.

6 Beğeni

İrish moss yerine çimen koymuş olmayasın :slight_smile:

3 Beğeni

Deniz çimeni işte :slight_smile:

1 Beğeni

Deniz yosunu mu bu acaba :rofl:

1 Beğeni

Rengi takılmayın, ben torbada etkili olduğunu belirtmek için paylaştım. Bir sonraki mor mesela :roll_eyes:

Teşekkür ederim.torbada etkili olması güzel haber benim için

1 Beğeni

Boyalı bira yapiyordur o. Ispanak maydanoz turp falan koymuştur kesin. Adam Antep’te ne bekliyorsunuz yani ?

2 Beğeni

fıstık uçtu, yoksa onu denerdim :slight_smile:

1 Beğeni

İlk kivi gelmişti benim aklıma

yok yok, gıda boyası. geçen sene kit le kivili bira yapıp ıspanak la elde ettiğim boya yeterli gelmeyince mavi gıda boyası ekleyerek renklendirmiştim. normalde yapmayacaktım ama bu sene @Djindemir den aldığım izinle (gıda boyası kullanılabilir izni) direk kaynatmaya ekledim. aslında reçete @wildtrak ın m54 ve saaz lı pilsner reçetesine çok yakın, sadece acılıkta brewers gold kullandım, gerisi saaz. bir de tabii ki boyadım :slight_smile:

*edit: bu arada daha sonra sevgili kardeşim @taxym in gönderdiği mavi kelebek sarmaşığıyla da mor bira denememin rengi tarif edemeyeceğim bir hal aldı, bakalım moraracak mı :slight_smile: ben de merak içerisindeyim.

4 Beğeni

Mavi kelebek sarmaşığı çok ilginç bir çay. Uzakdoğuda fazlasıyla tüketiliyor. @Djindemir in dikkatine :grin: Beni en çok etkileyen yanı içeriğinde doğal olarak alfaamilaz içermesi.Bu nedenle diyet çayı olarak tüketiliyor. Faydaları bakımından yeşil çay ile kıyaslanıyor. Ama yeterli bilimsel araştırma henüz bulamadım. Tadına gelirsek; çay gibi demleyip içtim. Mas mavi bir çay, tadı yeşil çay gibi. Bu çay bazik ortamda mavi,asidik ortamda mor rengi alıyor. Birada ise kalıcı hiçbir tad bırakmadı.Sanırım miktar ile ilgili(20lt de 5gr ) Aslında hem renkli hem de gövdeli bir bira için mayşelemede kullanmayı deneyebilirdim. Ama ben dryhop yaptım.Rengi oturdu. Bu resimler şişeleme öncesi. Yarın şişeden bir tane açıp bakıcam.Bakalım renk ne durumda.

8 Beğeni