10A Zifirkatran's Weissbier

Biraburada’nın Bugday Seti’ni kaynatıcağım bugün. Fermentordeki hacmi 19 lt hesaplayıp şerbetçiotunu biraz azalttım. Muz aromaları baskın olsun diye kademeleri 55 (10 dk) -63 (40 dk) -72 (30 dk) derecelerde tutmaya çalışacağım, bakalım sonuç nasıl olacak.

Anahtar sözcükler: mittelfruh, wb-06

1 Beğeni

Muz aroması için birden çok parametre var. Kademeleriniz güzel fakat wb-06 ile ortaya ne çıkar bilemiyorum hiç kullanmadım, kullanan arkadaşlardan da memnun olan pek yok gibi. Mümkünse w3068 veya muadili wlp300 idi sanırım. Şırayı düşük oksijenlendirme ve mayayı underpitch eklemek muz esterini zirveye taşıyacaktır. Başka başka etkenler de var ama şimdilik bu kadar yeterli sanırım.

5 Beğeni

3068’i sizin tariflerden birinde görmüştüm. Bende 3068 ile mayalamak istedim ama bulamayinca, wb-06 ile deneyeyim dedim. Eğer iyi sonuç verir ise bunla devam edeceğim vermezse 3068 bulmaya calsicam artik )
Şerbet havalandirmasini aynen söylediğiniz gibi yapicagim. Kovaya aktarirken sadece hava alacak.

1 Beğeni

Kovaya alırken musluktan akan şıra kovanın yan duvarına çarpsın tabana yumuşak iniş yapsın hocam. Böylelikle daha az havalanmış olur.

1 Beğeni

Tencereden hortumla cekiyorum. Hortumun kovadaki ucunu şişe doldurur gibi kovanın dibine de indirebilirim. Sifir havalandirma olur ama bu da cok iddali. Mayalara gelisim icin hic oksijen kalmaz diye dusunuyorum. Hortumu kova duvarina hedeflemek geçiyor aklimdan.

1 Beğeni