10A Kasimarslan's Weissbier

merhabalar. bir siteden tam tahıl buğday birası seti aldım. (ilk tam tahıl denemem) fermantasyonun 4. gününde fermente durdu. 5 gününde gravity ölçümü aldım 1012 çıktı.OG 1050idi. fotoğraftaki reçeteyi uyguladım. tek farkla, “SafAle WB-06” yerine “buğday mayası” diye gönderdikleri mayayı kullandım. bu kadar erken bitmesi beni tedirgin etti siz ne düşünüyorsunuz? bu arada tarifteki 17 derece yerine 22 derecede tuttum, tatlı tatlar oluşsun diye.

En optimum şartlarda fermantasyon süresi 4 gün zaten. Fabrikalarda bizim kullandığımızın 3-4 katı mayayla (overpitching) 4 günde bitiriyorlar fermantasyonu. 2 gün sonra bir ölçüm daha alın, aynıysa şişeleyin derim.

2 Beğeni

bekletmede herhangi bi sıkıntı olmaz sanırım. sıcaklıklığını koruyorum.

Kovada hava kaçağı yoksa sorun olacağını sanmıyorum. Ama eğer fermantasyon bitmediyse, ya da kontamine olduysa ve siz bitti diye şişelerseniz şişe bombası riski var.

bende ondan korkuyorum…hava kaçağa olmadığından eminim.

2 gün arayla ölçüm almaktan başka kesin çözüm yok ne yazık ki.

Size gelen kit açıklamalarında tahmini OG-FG de verilmiştir, onları tutturunca da şişeleyebilirsiniz ama ters giden bir durum varsa dediğim gibi konteminasyon gibi fermantasyon devam ediyor olabilir. Düşük ihtimal tabi ama genel geçer yöntem ev biracılığında 2 gün arayla ölçüm almak, değişim yoksa şişelemek yönünde.

1 Beğeni

doğru söylediniz yarın bi ölçüm daha alayım. teşekkürler ilginiz için.

1 Beğeni