%100 Brett. IPA

Son yaptığım Belgian Saison’a 2. fermentasyonda Brettanomyces ekleyerek ilk denememi yapmıştım. Ama tabii ki Saccharomyces’i aradan çıkarıp tamamen brett fermentasyonunu da denemeden duramazdım. Elimdeki mayanın da %100 fermentasyona uygun olmasından hareketle aşağıdaki reçeteyi en sevdiğim hop kombinasyonuyla (sonunda simcoe allerjim geçti :slight_smile: ) kaynattım. Brett bira konusu forumda bulunsun istediğimden paylaşıyorum.

NOA’S %100 BRETT IPA

Brew Method: All Grain
Style Name: Brett Beer
Boil Time: 60 min
Batch Size: 19 liters (fermentor volume)
Boil Size: 28.4 liters
Boil Gravity: 1.043
Efficiency: 68% (brew house)
STATS:
Original Gravity: 1.064
Final Gravity: 1.010
ABV (standard): 7.14%
IBU (tinseth): 39.1
SRM (morey): 6.36
Mash pH: 0
FERMENTABLES:
3.5 kg - Pale Ale (60.9%)
1 kg - Wheat Malt (17.4%)
0.25 kg - Caramel Pils (4.3%)
0.25 kg - Acidulated Malt (4.3%)
0.5 kg - Flaked Barley (8.7%)
0.25 kg - Melanoidin (4.3%)
HOPS:
15 g - Centennial, Type: Pellet, AA: 10, Use: Boil for 60 min, IBU: 21.37
10 g - Simcoe, Type: Pellet, AA: 12.7, Use: Boil for 7 min, IBU: 4.86
10 g - Citra, Type: Pellet, AA: 11, Use: Boil for 7 min, IBU: 4.21
10 g - Amarillo, Type: Pellet, AA: 8.6, Use: Boil for 7 min, IBU: 0.16
10 g - Simcoe, Type: Pellet, AA: 12.7, Use: Whirlpool for 0 min at °C, IBU: 3.34
10 g - Citra, Type: Pellet, AA: 11, Use: Whirlpool for 0 min at °C, IBU: 2.9
10 g - Amarillo, Type: Pellet, AA: 8.6, Use: Whirlpool for 0 min at °C, IBU: 2.26
10 g - Simcoe, Type: Pellet, AA: 12.7, Use: Dry Hop for 0 days
10 g - Citra, Type: Pellet, AA: 11, Use: Dry Hop for 0 days
10 g - Amarillo, Type: Pellet, AA: 8.6, Use: Dry Hop for 0 days

YEAST:
White Labs - Brettanomyces Bruxellensis Trois Vrai WLP648

10.Günde hava çıkışı aheste aheste devam ediyor. Ama fermenterde gerçek bi canavar oluştu galiba :astonished:

13 Beğeni

Senelerdir aklimda ama cesaret edememistim eve brett sokmaya eline saglik :smiley:

1 Beğeni

Ot kombinasyonu gerçekten sağlam. Simcoe’nin nesi var mis gibi ot :blush: Ben bu yıl epey kullandım kendisini ve favorilerim arasına girmeyi başardı. Otların yanı sıra malt kombinasyonu da çok iyi. Umarım güzel bir şey çıkar ortaya. Ben de bu aralar Alman biralarına sardım. Alman biralarına biraz ara verince bu tip denemelere başlayacağım.

1 Beğeni

Yo yoo korkmayacağım… :stuck_out_tongue_winking_eye: ( tum ekipmanı ayirdim ama buzdolabı mecbur ortak… tehlikenin farkındayımdır insallah)

Her kullandığımda @magunay etkisiyle kedi kokusu alıyormuşum gibi geliyordu. Geçti sonunda :grin:

2 Beğeni

@magunay’a bakarsan bizim ev de Simcoe kokuyor…
Peh…

2 Beğeni

Bizim evi hiç söylemeyeyim o zaman, an itibariyle 8 kedi var :grimacing:
Simcoe candır :slight_smile:

2 Beğeni

Nasıl anlatsam nerden başlasam… Brett.i sevelim sahip çıkalım…

15 Beğeni

çok güzel görünüyor elinize sağlık.Forumda okuduğum onca şeyden sonra asla yanına yöresine yaklaşma riskini alamayacağım bretti kullanma cesaretini göstermişsiniz :smiley: Tadım notlarınızı da bekleriz.Hiç bir zaman yapmayacak olsakta okuyarak nefsimizi kırarız belki :slight_smile:

1 Beğeni

Whoa!
Valla çok güzel görünüyor. Bi yudum bretipa bi ısırık köpücük.
Akşam ben de fotoğraf ekleyeyim, ben de benimkini ehlileştirmeyi başardım sanırım. :slight_smile:
Afiyet olsun.

2 Beğeni

Güzel bir biraya benziyor, afiyet olsun :slight_smile:

1 Beğeni

Maya çoğaltabildiniz mi?

1 Beğeni

Tabi ki de…:blush: derin dondurucuda mevcut…

1 Beğeni

Bir tadım etkinliğinde falan denk gelirsek zengin maya bankanızdan örnekler getirmenizi rica edeceğim malum sizde yok yok :slight_smile:

1 Beğeni

@Gulendam yaparsa en iyisini yapar :beers:

1 Beğeni