1. Turkey Homebrew Competition

@Gulendam sayende stoutta 2. oldum :grimacing:
Şaka bir yana tebrik ederim :wink: ellerine sağlık. Bir sonraki yarışmada gecicem seni :stuck_out_tongue_winking_eye:

9 Likes

Tebrikler @jimyzet ve @Gulendam

2 Likes

aynı bira Best of Show seçilmiş :slight_smile: aynı kategoriye denk gelmeniz talihsizlik olmuş hocam :slight_smile: aslında bunun reçetesi ayrı bir başlıkta paylaşılsa güzel olmaz mı ? @Gulendam 'ın ödüllü stoutu diye :slight_smile:

Bu arada ikinizi de tebrik ederim

4 Likes

Oldu valla sildi süpürdü ne varsa :wink: @Gulendam yapıyor bu birayı. Festivale de benzer bir bira getirmişti o da çok başarılıydı :clap::clap::clap:

3 Likes

Keşke ödül kazanmış reçeteleri de paylaşsak :slight_smile:

4 Likes

Belki daha iyi yorumlarız :joy: tebrikler @jimyzet

1 Like

Belki gizli tutup, patentini almayı düşünebilirler. Ben olsam öyle yapardım sanırım

1 Like

Yani herkesin kendi fikri mülkiyeti tabi :slight_smile: koskoca üreticiler paylaşıyor reçetelerini ne bileyim. Varolsun copyleft :slight_smile:

5 Likes

Reçetenin patentini almak çok bir şey ifade etmeyebilir çünkü kolay bir şekilde delinebilir patent. Örneğin reçetede 500gr caramunich3 var ben bunu 550gr yaparım olur biter.

2 Likes

Tabii ki, buyurun :wink:

19 Likes

Forumun ruhunu koruduğunuz için teşekkür ederim :slight_smile: tebrikler, daha iyilerine!

4 Likes

Bir süredir yoğunluktan dolayı giremedim foruma. Gec de olsa hepinize ayri ayri cok tesekkur ederim. Sevgili @jimyzet iltifatlar icin ayri tesekkurler. Rekabet demeyelim de bir dahakine kapismaktan :stuck_out_tongue_winking_eye: onur duyarım efendim.
Patent alinacak bir durum olmadığı gibi aklımın ucundan bile geçmemişti.( :grin::grin::grin: . Geçse miydi bilemedim simdi) @Dunkel elbette paylaşırım reçeteyi. Hatta çoktan paylastigim Hava soğuduysa Russian Imperial Stout reçetenin biraz modifiye edilmiş hali. Fermentasyon sonrası adjunctlar var bol bol. Fındık kakao ve vanilya ekstraktlari hazırlayıp ekledim. Son halini en kısa zamanda paylaşırım.

18 Likes

Tebrikler @Gulendam :tada::tada::tada::tada::tada::beers::beers::beers::beers:

17 Likes

Whoa! Tebrikler tebrikler @Gulendam

4 Likes

Tebrikler. Çok sevindim @Gulendam

2 Likes

Tebrikler arkadaşım hiç şaşırmadım @Gulendam

4 Likes

Konu “özellikle” stout/porter veya türeviyse, sonuç hiç şaşırtmadı.
Can-ı gönülden tebrik ederim @Gulendam :beers:

“Siyah bira sevmiyorum” diyen ben bile, senin biralarına doyamıyorum.

3 Likes

Afiyet olsun, beğenmene sevindim. elimdekileri göndereyim ama o kadar çıkmaz :slight_smile:
neyse Gülendam Hanım’ın rolü ön planda olmalı.
Konu uzamadan Tebrikler @Gulendam, ellerine sağlık, emeklerinin karşılığını almana çok mutlu oldum…

2 Likes

Tebrikler @Gulendam :clap:

2 Likes

Tebrikler @Gulendam forumumuzun gururu :slight_smile:

2 Likes