1. İstanbul Craft Bira Forum Tadım Günü

Değerli Arkadaşlar,
Uzun zamandır pek çok sebepten bir türlü yapamadığımız buluşmayı nihayet 4 Mayıs 2019 Cumartesi gün yapıyoruz…

• Tadım 4 Mayıs Cumartesi gün olacak.

• Tubikok’un Maslak’ta bulunan Kulüp evinde yapılacak.

• Tadıma bira getireceklerin, herkesin birasını tadabilmesi için her çeşitten en az 2-3 şişe getirmesini bekliyoruz.

• Değiş-tokuş, takas için istediğiniz kadar bira getirebilirsiniz.

• Biralarınız için size dolap imkanı verilecektir ama vakit kaybetmemek adına daha önceden soğutup, biralarınızı öyle getirmeniz daha iyi olacaktır.

• Bira getirmeyen katılımcılar " isimlerini aşağıdaki dosyaya kaydettirdikten sonra" , 30 TL ödeyerek katılabilirler. Beklenende kalabalık olması durumunda, adı listede yazılı olanlar öncelik sahibi olacak. Duyduk duymadık demeyin:)

• Her katılımcıdan 20 TL giriş ücreti almak durumundayız. Orada tadım yaparken, kuruyemiş, atıştırmalık gibi şeyler bulundurucağız.

• Ben de börek yaptım, çörek yaptım, getirdim diyenlere asla hayır demeyeceğiz:)

• Toplanma saat 13.00, Tadımımız 13:30’da başlayacaktır.

• Katılacakların getirecekleri bira ile başlık altına yazmaları, sayıyı ayarlamak için uygun olacaktır, yerimiz geniş ama Forum katılımcımız da oldukça fazla:))

En son olarak da uzun zamandır bir aile gibi hep beraber olduğumuz insanları görmek, onlarla sohbet etmek, biralarını paylaşmak hepimiz için çok heyecan verici.

O gün çalışmayan ve engeli olmayan herkesi bekliyoruz.

Sevgiler

Katılımcılar için e tablo

Tubikok

Maslak Mahallesi, Ahi Evran Cd. D:No: 3, 34450 Sarıyer/İstanbul

https://maps.app.goo.gl/pLUFkw9ETRn4mD3UA

11 Beğeni

Ya öğlen öğlen olmaz ki akşam yapsaydik ? :frowning: Çalışıyorum ben

Başlangıç saati belli ama bitiş saati belli değil :wink:

3 Beğeni

Bunun heştegi falan varsa instagramda paylaşayım.

Yapıcaz, @wildtrak şu resmi bir derlesin toplasın da…hadi @wildtrak

1 Beğeni

#craftbiratrtadim

6 Beğeni

hatta bu cevap daha güzel olmuş.

1 Beğeni

İstanbul için de bir online excel tablosu hazırlansa iyi olmaz mı?

3 Beğeni

Katılım sağlayacak üyelerimiz için e tablo

3 Beğeni

Bir öneri…
Ankara’daki buluşmamızda 15 arkadaş kadar vardık, hepimiz 2-3 çeşit bira getirmiştik ve ilerleyen saatlerde hem bazı biralara bakamadık, tattıklarımızdan da bir şey anlamadık.
Elbette çok eğlendik, dostlukları pekiştirdik, güzel biralar içtik ama eğer bir tadım etkinliği olacaksa benim görüşüm herkesin tek çeşit bira getirmesi. Elbette içmeye devam etmek, takas vs amaçla daha fazla da getirilebilir ama tadım etkinliği bittikten sonra devam edilmeli.
İstanbul’a gelmeyi, oradaki arkadaşlarla da tanışmayı çok isterim, umarım gelebilirim.
Tadım için tek çeşit konusunda burada tartışalım, görüşlerimizi paylaşalım.

8 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum, toplaşma amacı tadımdan çıkıp tüketme eylemine dönüşmesin.

3 Beğeni

Aynen katılıyorum,tadıma tek çeşit bilemedin 2 çeşitle kısıtlsma getirmek lazım

2 Beğeni

O şekilde yaparsanız katılım azalır. Normalde, hafiften alkollüye, gövdesizden gövdeliye doğru sıralayıp tadım yapılması daha sağlıklı.
Tabii katılımcı sayısına göre işin sonu yine küfede bitiyor :slight_smile:

İsteyen istediği kadar bira getirebilir…
Konu herkesin getirdiği birayı hakkıyla tadabilmek…Katılım çok olduğunda ki genelde hep çok oluyor (ki iyi bir şey) her gelen , yaptığı biraları haliyle daha tecrübeli kişilere tattırıp yorum almak istiyor. Böyle olunca da belli bir biradan sonra tad, koku falan ortadan kalkıyor…
Bu tadımda herkes sadece bir çeşit birasını ilk turda tattıracak. herkesin en az bir birasını hakkıyla tattıktan sonra, herkes kendi zevkine, merakına göre diğer biralardan tadabilir.
örneğin ben en az 4 çeşit bira ile geleceğim. İlk tur tadımdan sonra zevke göre diğer biraları tattıracağım.
Aynı şekilde ilk tur tadımdan sonra ben de biraları hoşuma giden katılımcıların, merak ettiğim, çok yapmadığım biraların tadına bakacağım.
İşin sonunda büyük bölümümüz oradan, mutlu, zevk almış, kafası hafif dumanlı çıkacağız…
Tadımı hakkıyla yapmak istemememizin sebebi de biz bu hobiyi yaptığımız biraların tadını sevdğimiz, sosyalleştiğimiz, zevk aldığımız konularda fikir alışverişi yaptığımız için seviyoruz.
Yoksa belli bir saatten sonra vur patlasın çal oynasın:)

6 Beğeni

Heeeeeeee.
Ben olayı yanlış anladım.
Tek stil olsun deniliyor sandım.
Evet. Tek bir bira bence de mantıklı.

5 Beğeni

Dosya Ankara buluşması adıyla açılıyor bir yanlışlık olmasın

Sorun yok ankara tablosunu sifirladim ondan oyle cikmistir.

Experimental (Carrot) IPA 4 adet
Experimental (Surprise🤗) IPA 4 adet
Mercimek Köftesi :hugs::hugs::hugs:

13 Beğeni

Bu havuç meselesini daha dün görmüş ve fena halde niyetlenmiştim… Tüh ya, yine nal topladık.

2 Beğeni

Henuz fermenterde. OG 1048 idi. 7 gun oldu. Valla sonucu merak ediyorum🤗.

1 Beğeni